Háromszorosára nőtt a EU-ba irányuló kínai turizmus
Az Európai Unió országaiba irányuló kínai turizmus megháromszorozódott az elmúlt tíz év folyamán, a kínaiak által eltöltött vendégéjszakák száma 2016-ban megközelítette a 25 milliót – közölte az Eurostat csütörtökön.
Az unió statisztikai hivatalának adatai szerint Kínából az EU-ba érkező turisták száma meredekebben emelkedett minden más, erős gazdasággal rendelkező nem európai országhoz – például az Egyesült Államokhoz, Oroszországhoz, vagy Brazíliához – képest. Az EU-ban nem uniós állampolgárok által eltöltött vendégéjszakák közel 6 százalékát kínaiak töltötték el. A 2006 és 2016 közötti időszakban eltöltött vendégéjszakák számát tekintve a kínaiakat az orosz, majd a brazil, az egyéb nem uniós országok polgárai és az amerikai turisták követték. A vizsgált tíz év alatt egyedül a Japánból érkező vendégek száma csökkent.
Az elemzésből kiderül, hogy tízből hét kínai turista elsősorban az Egyesült Királyságot, Olaszországot, Franciaországot és Németországot veszi célba. A felsorolt országokat látogatási sorrendben Spanyolország, Ausztria, Görögország, Csehország, majd Hollandia követi.
Az uniós statisztikai hivatal beszámolt arról is, hogy az uniós állampolgárok mindössze 4 százaléka választotta utazása célpontjául Kínát. A vizsgált tíz év alatt 2,1 millió uniós turista kereste fel, és 32,5 millió vendégéjszakát töltött az ázsiai országban, amely a nem EU-s országban eltöltött éjszakák 5 százalékát teszi ki. A kínai utazások alkalmával az európai turisták mintegy 5,1 milliárd eurót költöttek el – tették hozzá.
A beszámoló kitért arra is, hogy az európaiak által legkedveltebb tíz utazási célország sorrendben az Egyesült Államok, Törökország, Svájc, Norvégia, Oroszország, Thaiföld, az Egyesült Arab Emirátusok, Marokkó és Egyiptom. Az ázsiai desztinácók közül a legkedveltebb Thaiföld, az Emirátusok, Kína, majd pedig India – közölte az uniós statisztikai hivatal. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
EU: a nemzetközi jog alkalmazása kötelezettség a kibertérben is
Az Európai Unió Tanácsa nyilatkozatot hagyott jóvá a nemzetközi jog…
Tovább olvasom >Lengyel kormányfőhelyettes: az EU-Mercosur együttműködési szerződés veszélyezteti a lengyel mezőgazdaságot
Az Európai Unió és a dél-amerikai Mercosur szabadkereskedelmi övezet tagállamai…
Tovább olvasom >Agrárminisztérium: a gazdák nem akadályai, hanem partnerei a zöld átállásnak
Az európai gazdákra nem akadályként, hanem nélkülözhetetlen partnerként kell tekinteni…
Tovább olvasom >További cikkeink
A csodálatos mandarin – A nap videója
Yoshihiro Okada „műveit” már ismerik olvasóink: néhány vágást ejt mandarinok héján,…
Tovább olvasom >Mit meg nem tesznek a frissességért! – A nap képe
A skandináv országokban kultusza van a friss élelmiszereknek – íme…
Tovább olvasom >