Harmadik alkalommal hirdette meg a Generali az EnterPRIZE pályázatot: stabil érdeklődés mellett idén is több, mint 120 pályázat érkezett a hazai kkv szektorból
Elindult a Generali SME EnterPRIZE, a Generali nagyszabású kezdeményezése, melynek célja, hogy erősítse a fenntarthatóság kultúráját az európai KKV-k körében. A Generali Európa-szerte keresi a legfenntarthatóbb KKV-kat, hogy rátaláljon azokra a bevált gyakorlatokra, amelyek inspirálhatják a többi vállalkozót, és egyben segíthetik a társadalmat a környezeti és társadalmi kihívások leküzdésében.
Az idei, harmadik alkalommal megrendezésre kerülő projectben tíz uniós ország kis- és középvállalkozásai vesznek részt: Horvátország, Ausztria, Csehország, Franciaország, Németország, Magyarország, Olaszország, Portugália, Spanyolország, Szlovénia és Spanyolország. A Generali értékesítési hálózatán, helyi partnerein és a European Entrepreneurs CEA-PME tagszervezetein keresztül, minden országban azon dolgozik, hogy felkutassa a helyi Fenntarthatósági Hősöket, akiket kiemelt elismerésben részesítenek az idei őszi brüsszeli rendezvényen. A „Fenntarthatósági Hősök” azok a vállalkozók, akik figyelemre méltó fenntarthatósági kezdeményezéseket valósítottak meg üzleti tevékenységeikben, és inspiráló példaként szolgálhatnak más vállalkozók számára. A kezdeményezés hazánkban három kategóriában emeli ki a legjobb gyakorlatokat: környezetvédelem, munkavállalói jóllét és mikrokörnyezet iránti felelősségvállalás.
A KKV-k az alábbi oldalon tájékozódhatnak az SME EnterPrize-ról: https://www.sme-enterprize.com/what-is-sme-enterprize/.
A Bocconi Egyetemen egy kutatási projekt is születőben van, hogy felmérjék azokat a kihívásokat és lehetőségeket, amelyekkel az európai KKV-knak szembe kell nézniük fenntarthatósági útjuk során. A Generali emellett stratégiai partnerséget alakított ki a European Entrepreneurs CEA-PME-vel, a GreenerSME kutatás-fejlesztési projektplatformjukon keresztül, azzal a céllal, hogy tovább erősítsék a fenntarthatóságot, a versenyképességet és az innovációt az európai KKV-k körében.
A Generali hisz abban, hogy az európai KKV-k nélkülözhetetlenek az Európai Unió azon törekvéseinek megvalósításához, hogy egy zöldebb és befogadóbb gazdaságot hozzon létre. Az elmúlt két évben az SME EnterPRIZE több mint 13 000 KKV-t ért el a Fenntarthatósági Hősök felkutatása során, és ezúttal a kutatási projekt részeként több mint 2000 KKV-val készített interjút.
Korábbi Fenntarthatósági Hősök:
- AMint Future GmbH: egy németországi székhelyű vállalkozás, amely lehetővé teszi az elektromos járművek tulajdonosai számára, hogy a megtakarított CO2-kibocsátást készpénzre vagy fenntarthatósági projektekre váltsák;
- ACleverFarm: egy cseh mezőgazdasági vállalkozás, amely intelligens megoldásokat fejleszt gazdálkodók számára – például IoT-alapú érzékelőket és precíziós mezőgazdasági eszközöket;
- ARioma: egy textilipari vállalat, amely Spanyolországban és Dél-Amerikában működő alapítványt hozott létre a társadalmi kirekesztés veszélyének kitett fiatalok számára.
- AVirgin Oil Press egy hidegen sajtolt, „zero waste” szőlőmagolajat előállító magyar vállalat, akik az elnyert díjból többek között egy közösségi kertészeti mintaprogramot valósítanak meg Budapesten.
- AKarma Pécsi Kesztyű: egy pécsi kesztyűgyártó vállalkozás, akiknek végső célja a körkörös gazdasági modelljük megvalósítása, kiemelt céljuk a hulladékkezelés optimalizálása, ezt pedig különféle módszerekkel igyekeznek megvalósítani. Hosszú távú tervük létrehozni egy olyan új alapanyagot a hulladék bőr felhasználásával, melynek tulajdonságai hasonlítanak a valódi bőréhez.
Philippe Donnet, a Generali csoport vezérigazgatója kifejtette:
„Európa egyik vezető biztosítójaként a kkv-k fontos szegmenst képeznek ügyfeleink körében, mivel biztonságot nyújtunk számukra jövőjük megtervezéséhez. A kkv szektornak szóló EnterPRIZE abból a meggyőződésünkből született, hogy e vállalkozások támogatásával – amelyek együttesen az európai GDP több mint felét és az uniós vállalatok 99%-át teszik ki – foglalkozni kell, ha Európa a jövőben zöldebb és befogadóbb gazdaságot kíván építeni. A SME EnterPRIZE egy olyan projekt, amely megmutatja, hol tartanak most a kkv-k fenntarthatósági útjukon. Kezdeményezésünk előző két fordulójában több mint 13 000 KKV-t értünk el értékesítési hálózatainkon keresztül. A Bocconi Egyetemmel közös kutatásunkban megvizsgáltuk, hogy az intézményi szinten hogyan támogatható a fenntarthatósági átállás felgyorsítása. Úgy véljük, hogy oda kell figyelnünk és nyomon kell követnünk az előrehaladásokat – Európa fenntartható jövője a KKV-k sikerén is múlik”.
Hazánkban a napokban zárult a jelentkezési határidő az idei EnterPRIZE pályázatra, és jól látszik, hogy az elmúlt évekhez képest 2023-ban is stabil az érdeklődés a KKV szektor részéről: 127 pályázat érkezett az elmúlt egy hónapban, melyek kiértékelése és zsűrizése a következő hetekben történik meg.
Kapcsolódó cikkeink
Egyre élénkebben foglalkoztatja a hazai vállalkozásokat a generációváltás
Az utóbbi évek felmérései azt mutatták, hogy ugyan foglalkoznak a…
Tovább olvasom >Egy pedagógusokat támogató program és egy gyapjúfeldolgozó vállalat nyerte a Generali EnterPRIZE 2024-es pályázatát
Az elmúlt évek súlyos válságai a mindennapokban és a gazdasági…
Tovább olvasom >Megnyílik a KKV Park Debrecen Déli Gazdasági Övezetében
Hamarosan használatba vehetik a kis- és középvállakozások a Debrecen Déli…
Tovább olvasom >További cikkeink
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede…
Tovább olvasom >30%-kal kevesebb anyaghasználat már megoldás lenne a klímaválságra
A körforgásos gazdaság globális szükségszerűség: túlmutat a földrajzi határokon, és…
Tovább olvasom >Fenntarthatóság és egészség: a növényi alapú tejtermékek térhódítása Magyarországon
Az elmúlt években a növényi alapú tejtermék-alternatívák nemcsak globálisan, hanem…
Tovább olvasom >