Hamarosan kiderül, volt-e értelmük a kötelező akcióknak
A következő napokban számos fontos gazdasági adat kerül nyilvánosságra Magyarországon. Kedden megjelenik az államháztartás központi alrendszerének március végi helyzetéről szóló gyorstájékoztató. Február végén az államháztartás 1704,0 milliárd forintos hiánnyal zárt, amelyben a központi költségvetés 1759,5 milliárd forintos hiányt, az elkülönített állami pénzalapok 79,0 milliárd forintos többletet, míg a társadalombiztosítás pénzügyi alapjai 23,5 milliárd forintos hiányt mutattak. A bevételek 11,4 százalékkal, míg a kiadások 11,5 százalékkal nőttek az előző év azonos időszakához képest.
Csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) publikálja a fogyasztói árak márciusi alakulásának adatait. Februárban az árak átlagosan 3,7 százalékkal emelkedtek az egy évvel korábbiakhoz képest, és 0,7 százalékkal januárhoz viszonyítva, különösen kiemelve a járműüzemanyagok 6,7 százalékos drágulását.
Pénteken megjelenik az ipari termelés februári második becslése. Az első becslés szerint az ipari termelés volumene 1,8 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest, munkanaphatástól megtisztítva pedig 1,4 százalékkal. A szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az ipari kibocsátás 3,5 százalékkal emelkedett januárhoz képest. Az év első két hónapjában azonban 0,9 százalékkal kisebb volt a termelés, mint 2023 azonos időszakában.
Ugyanezen a napon megjelennek az építőipari februári adatok is. Januárban az építőipari termelés volumene 17,2 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest, különösen kiemelve az épületek építésének és az egyéb építményeknek a 20,5 és 11,6 százalékos emelkedését. A szezonálisan és munkanaphatással kiigazított indexek alapján az építőipar termelése 10,2 százalékkal nagyobb volt, mint decemberben.
Kapcsolódó cikkeink
Bonitásvizsgálattal jelentős pénzösszegeket takaríthatnak meg a cégek
A bonitásvizsgálat egy speciális pénzügyi elemzési folyamat, aminek keretén belül…
Tovább olvasom >Gazdasági fellendülés lassú ütemben várható – a DUIHK legfrissebb felmérése
A Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara (DUIHK) 2024 őszi gazdasági…
Tovább olvasom >A csontos csirkemell és a csirkemellfilé ára is számottevően csökkent
A KSH adatai alapján Magyarország baromfihúsexportja 2,4 százalékkal 142 ezer…
Tovább olvasom >További cikkeink
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede…
Tovább olvasom >30%-kal kevesebb anyaghasználat már megoldás lenne a klímaválságra
A körforgásos gazdaság globális szükségszerűség: túlmutat a földrajzi határokon, és…
Tovább olvasom >Fenntarthatóság és egészség: a növényi alapú tejtermékek térhódítása Magyarországon
Az elmúlt években a növényi alapú tejtermék-alternatívák nemcsak globálisan, hanem…
Tovább olvasom >