Hamarosan kiderül, volt-e értelmük a kötelező akcióknak
A következő napokban számos fontos gazdasági adat kerül nyilvánosságra Magyarországon. Kedden megjelenik az államháztartás központi alrendszerének március végi helyzetéről szóló gyorstájékoztató. Február végén az államháztartás 1704,0 milliárd forintos hiánnyal zárt, amelyben a központi költségvetés 1759,5 milliárd forintos hiányt, az elkülönített állami pénzalapok 79,0 milliárd forintos többletet, míg a társadalombiztosítás pénzügyi alapjai 23,5 milliárd forintos hiányt mutattak. A bevételek 11,4 százalékkal, míg a kiadások 11,5 százalékkal nőttek az előző év azonos időszakához képest.
Csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) publikálja a fogyasztói árak márciusi alakulásának adatait. Februárban az árak átlagosan 3,7 százalékkal emelkedtek az egy évvel korábbiakhoz képest, és 0,7 százalékkal januárhoz viszonyítva, különösen kiemelve a járműüzemanyagok 6,7 százalékos drágulását.
Pénteken megjelenik az ipari termelés februári második becslése. Az első becslés szerint az ipari termelés volumene 1,8 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest, munkanaphatástól megtisztítva pedig 1,4 százalékkal. A szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az ipari kibocsátás 3,5 százalékkal emelkedett januárhoz képest. Az év első két hónapjában azonban 0,9 százalékkal kisebb volt a termelés, mint 2023 azonos időszakában.
Ugyanezen a napon megjelennek az építőipari februári adatok is. Januárban az építőipari termelés volumene 17,2 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest, különösen kiemelve az épületek építésének és az egyéb építményeknek a 20,5 és 11,6 százalékos emelkedését. A szezonálisan és munkanaphatással kiigazított indexek alapján az építőipar termelése 10,2 százalékkal nagyobb volt, mint decemberben.
Kapcsolódó cikkeink
Fogyó cégszámok, tartós félmilliós határ
2024-ben a társas vállalkozások száma várhatóan 12 ezerrel csökken, miközben…
Tovább olvasom >Varga Mihály: a jegybank elsődleges célja az árstabilitás fenntartása
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) elsődleges célja az árstabilitás elérése…
Tovább olvasom >Portfolio.hu: olyan bérrobbanás zajlik Magyarországon, amire alig van példa az EU-ban
Az Eurostat friss felmérése szerint az Európai Unión (EU) belül…
Tovább olvasom >További cikkeink
Master Good, Nestlé Hungária, Tesco Magyarország az idei győztes sorrend
A Trade magazin idén másodszor hirdette meg a Karácsonyi tv-reklámok…
Tovább olvasom >Átadásra kerültek a CO-OP Star idei Ezüstfenyő és Ezüstcsillag díjai
Ahogy minden évben karácsony előtt, úgy idén is, december közepén…
Tovább olvasom >Fogyó cégszámok, tartós félmilliós határ
2024-ben a társas vállalkozások száma várhatóan 12 ezerrel csökken, miközben…
Tovább olvasom >