Gyulay Zsolt: jövedelmezővé teszi a dohányboltokat a bővülő termékkör
Pozitív hatása lesz annak, hogy bővül a nemzeti dohányboltokban árusítható termékek köre – nyilatkozta Gyulay Zsolt, a Nemzeti Dohánykereskedelmi Nonprofit Zrt. vezérigazgatója kedden az MTI-nek.
Az Országgyűlés hétfőn fogadta el azt a jogszabálymódosítást, hogy szeszes- és energiaitalt, kávét, ásványvizet, üdítőt és újságot is árulhatnak majd a nemzeti dohányboltok.
A jogszabály-módosítás alapján az engedéllyel rendelkezők július 1-je helyett már május 1-jén megnyithatják dohányboltjukat. Ezt azonban be kell jelenteni a vámhatóságnak. Azok a kiskereskedők, akik a hatályba lépő új szabályok miatt nem folytathatják tevékenységüket, két héttel tovább, július 16-áig értékesíthetik megmaradt készletüket.
Gyulay Zsolt hangsúlyozta: valószínűleg a kibővített termékpaletta már fenntarthatóvá és jövedelmezőbb vállalkozássá teszi a nemzeti dohányboltokat.
A vezérigazgató szerint nehéz megbecsülni, hogy a dohányboltokra kiírt koncessziós kiírásra hányan adnak be jelentkezést. Emlékeztetett: február 22-én éjfélig lehet benyújtani a jelentkezéseket, és jövő héten lehet majd látni, mekkora az érdeklődés. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Rekordszinten a vállalatvezetők elköteleződése a fenntarthatóság iránt
A K&H fenntarthatósági index legfrissebb adatai szerint a vállalatvezetők hozzáállása…
Tovább olvasom >Kismértékben emelkedett a FAO élelmiszerár-indexe júniusban a hús, tejtermékek és növényi olajok drágulása miatt
Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezetének (FAO) pénteki jelentése szerint az élelmiszer-alapanyagok…
Tovább olvasom >Mitől tízszereződhet meg egy-egy bor ára?
Kevesebben vannak világszerte, mint ahány ember járt az űrben, számuk…
Tovább olvasom >