Gyorsult az infláció Spanyolországban márciusban
Spanyolországban a fogyasztói árak éves növekedése az előzetesen közölttel összhangban 3,2 százalékra gyorsult márciusban a februári 2,8 százalékot követően – derült ki a spanyol statisztikai hivatal (Instituto Nacional de Estadística – INE) pénteken közzétett végleges adataiból.
Az éves infláció gyorsulásához egyebek mellett az is hozzájárult, hogy a lakhatás és közművek, a közlekedési szolgáltatások, az üzemanyagok, valamint a rekreációs és kulturális szolgáltatások növekvő mértékben drágultak éves összevetésben.
Havi bázison ugyancsak az előzetesen közöltnek megfelelően 0,8 százalékkal emelkedtek a fogyasztói árak márciusban a februári 0,4 százalékos növekedés után.
Az élelmiszer- és energiaárak nélkül számított éves maginfláció 3,3 százalékra, 2022 februárja óta a legalacsonyabbra mérséklődött márciusban a februári 3,5 százalékról.
Az uniós összehasonlítási célokra kalkulált harmonizált fogyasztói árindex (HICP) éves növekedési üteme az előző havi 2,9 százalék után 3,3 százalék volt márciusban, havi szinten pedig 1,4 százalékkal emelkedett az előző havi 0,4 százalékos növekedést követően.
Kapcsolódó cikkeink
A spanyol fogyasztók szerint javult a saját márkák minősége
Egy friss tanulmány szerint tízből nyolc spanyol fogyasztó úgy látja,…
Tovább olvasom >Bővítette spanyolországi gyárát a Kraft Heinz
Befejezte a Kraft Heinz spanyolországi, La Rioja tartományban található Alfaro…
Tovább olvasom >Gyorsuló infláció Magyarországon: brutális élelmiszerdrágulás és kérdéses hatékonyságú intézkedések
2025 februárjában ismét gyorsult az infláció Magyarországon: a fogyasztói árak…
Tovább olvasom >További cikkeink
Országos Kereskedelmi Szövetség: az árrés nem profit!
Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) nemzetközi élelmiszer-kereskedő tagvállalatai az elmúlt…
Tovább olvasom >Orbán Viktor a Kossuth Rádióban: a kereskedők 10 százaléknál többet nem rakhatnak rá a beszerzési árra
Március közepétől a kormány 10 százalékban maximalizálja az árrést 30…
Tovább olvasom >GKI Elemzés: Miért drágulnak folyamatosan az élelmiszerek?
Az elmúlt időszakban kiemelt figyelmet kapott az alapvető élelmiszerek –…
Tovább olvasom >