Gyopáros Alpár: az 5000 fős lélekszám alatti településeken működő boltok pályázhatnak működési támogatásra
Az 5000 fős lélekszám alatti településeken működő élelmiszerüzletek és/vagy hentesüzletek adhatják be pályázatukat működési támogatásra – jelentette be a modern települések fejlesztéséért felelős kormánybiztos a Facebook-oldalán szerdán.
Gyopáros Alpár a videóban elmondta: minimum egy-, maximum hárommilió forintos támogatás igényelhető működési költségekre, rezsiköltségre, bérköltségre, bérleti díjra, karbantartás és áruszállítás költségére, a könyvelő díjára, új pénztárgép beszerzésére vagy a meglévő fejlesztésére, irodaszerekre, illetve tisztítószerek költségeire.
A támogatásra a 2025. március 1. és 2026. március 1. között keletkezett számlák számolhatóak el – fűzte hozzá.
A kormánybiztos tájékoztatása szerint
a támogatás vissza nem térítendő, egyösszegű, és ahhoz a pályázóktól nem várnak el önerőt. A pályázatokat június 16. és július 16. között lehet benyújtani.
Gyopáros Alpár a videó végén minden kisboltot és hentesüzletet a pályázat benyújtására buzdított.
Kapcsolódó cikkeink
Kiterjesztett támogatás: már a 2000 fős falvak kiskocsmái is pályázhatnak
Újabb lehetőség nyílt a falusi vendéglátóhelyek számára: a március végén…
Tovább olvasom >Kistelepülési boltok és kocsmák támogatásával, valamint két további elemmel bővül a Magyar Falu program
A kormány döntött arról, hogy négy elemmel – a kistelepülési…
Tovább olvasom >A közelségre és fenntarthatóságra fókuszáló új üzleti modellt vezet be a Crai
Az olasz Crai élelmiszer-kiskereskedelmi lánc új üzleti modellt vezetett be,…
Tovább olvasom >További cikkeink
A NETWORKING MŰVÉSZETE – Teraszra kiülős, inspiráló Trade Marketing Klubülés
Június 5-én 14: 30kezdettel mindenkit vár a következő Trade Marketing…
Tovább olvasom >Új környezetvédelmi bírságok: a cégeknek mostantól mélyebben a zsebükbe kell nyúlniuk
2025 májusától az engedélyeztetési, levegővédelmi, zajvédelmi, hulladékgazdálkodási bírságokat szabályozó, valamint…
Tovább olvasom >Nagy Márton: hosszú távon vissza kell térni a beruházás vezérelte gazdasági növekedéshez
Hosszú távon vissza kell térni a beruházás vezérelte gazdasági növekedéshez…
Tovább olvasom >