GOSZ-VSZT-NAK fajtakísérletek: díjat kaptak a legjobb fajták
Átvették elismeréseiket a Gabonatermesztők Országos Szövetsége (GOSZ), a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK), valamint a Vetőmag Szövetség Szakmaközi Szervezet és Terméktanács (VSZT) őszi búza, kukorica és repce 2023-as posztregisztrációs fajtakísérleteiben legjobban teljesítő fajták, hibridek fajtatulajdonosai a NAK Szántóföldi Napok és AgrárgépShow-n, Mezőfalván.

Fő az eredményesség
A fajtakísérletekben vizsgált kukorica, őszi búza és őszi káposztarepce meghatározó szántóföldi kultúrák a magyar agráriumban, ezért nagyon fontos, hogy a gazdák minél szélesebb körű ismeretekkel rendelkezzenek a különböző fajták képességeiről.
A mezőgazdasági termesztés eredményességének első, nagyon fontos lépése a megfelelő vetőmag, hibrid kiválasztása, a GOSZ–VSZT–NAK fajtakísérletei ebben adnak a gazdálkodók számára – objektív adatokon alapuló – segítséget. A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara a kísérletben szereplő fajtasorra ajánlati fajtalistaként tekint, hangsúlyozva, hogy a kísérletben részt vevőkön kívül számos kiváló fajta áll a termelők rendelkezésére.
A mezőfalvi NAK Szántóföldi Napok és AgrárgépShow-n mindhárom növényfaj valamennyi éréscsoportjának első három helyezettjét díjazták, valamint oklevelet vehettek át a kísérletben résztvevő fajtatulajdonos vállalatok.
A kísérletek eredményeiből összeállított összes kiadvány minden gazdálkodó számára elérhető a VSZT honlapján: https://vszt.hu/posztregisztracios-fajtakiserletek/
A kísérletek az idei évben is folytatódnak, az őszi káposztarepce és az őszi búza eredmények nyáron, a kukoricakísérlet eredményei pedig ősszel várhatóak.
Kapcsolódó cikkeink
NAK: a falugazdászok ingyen készítik el a gazdaságátadási pályázatokat
Újabb szolgáltatással segíti tagjait a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara: a falugazdászok…
Tovább olvasom >Új helyszínen az idei ÖKO Expo
Idén immár 6. alkalommal várja az ökológiai gazdálkodás iránt érdeklődő…
Tovább olvasom >Pályaorientációs napokat szervez a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
Agrárszakképzést népszerűsítő pályaorientációs napokat szervez a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK)…
Tovább olvasom >További cikkeink
Augusztusban jelentősen javult a lakosság gazdasági közérzete a Századvég szerint
A Századvég Konjunktúrakutató Zrt. 2025. augusztusi felmérése alapján a lakosság…
Tovább olvasom >Árréscsökkentést jelentett be a szerb elnök
A kereskedelmi láncok árrését 20 százalékra korlátozó gazdasági intézkedéseket vezetnek…
Tovább olvasom >Javult a németországi üzleti hangulat augusztusban az ifo felmérése szerint
Az elemzők által vártnál erőteljesebben javult az üzleti hangulat Németországban…
Tovább olvasom >