Görögországban tovább zuhantak a kiskereskedelmi értékesítések
Görögországban jelentősen csökkentek a kiskereskedelmi eladások decemberben, mert a kormány megszorító intézkedéseinek hatására a lakosság visszavett kiadásaiból.
Mennyiségben mérve decemberben a kiskereskedelmi eladások 8,5 százalékkal csökkentek éves szinten a görög statisztikai hivatal csütörtökön közölt adatai szerint. Novemberben még ennél nagyobb mértékben, 16,7 százalékkal estek. Októberben 18,1 százalék, szeptemberben 11,8 százalék volt a csökkenés.
Értékben számítva a kiskereskedelmi eladások 8 százalékkal csökkentek decemberben a novemberi 16,5 százalék, az októberi 17,1 százalék és a szeptemberi 10,4 százalék esést követően.
A tavaly már ötödik éve gazdasági recesszióban lévő országban 12 százalékkal csökkentek a kiskereskedelmi eladások az egy évvel korábbihoz képest, az elmúlt négy évben pedig összességében 34 százalékkal zuhantak. (MTI/Reuters)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Még mindig lehet spórolni, de nem minden árrésstopos terméken
Bár a magyarországi árrésstopok hatása kezd érezhetővé válni a hazai…
Tovább olvasom >Több mint 13 tonna adomány gyűlt össze a NOE és a CBA közös húsvéti akcióján
Több mint 13 tonna adomány gyűlt össze a Nagycsaládosok Országos…
Tovább olvasom >Alkoholmentes korszakváltás: kihívások és lehetőségek a söripar globális porondján
Geopolitikai akadályokkal és új fogyasztói trendekkel néz szembe az európai…
Tovább olvasom >