GKI: júliusban 1,5%-kal nőhetett júniushoz képest a foglalkoztatottság
A GKI Zrt. egy 1000 fős, reprezentatív lakossági kutatás keretében vizsgálta a hazai foglalkoztatás helyzetét a koronavírus járvány miatti hatósági szigorításokat követően. Július elejére, a felmérés idejére mindenütt feloldották a szigorú korlátozásokat. A megkérdezett 1000 főből 591 volt foglalkoztatott.
A legelterjedtebb foglalkoztatási forma, a munkahelyére teljes munkaidőben bejárók köre érezhetően bővült júniushoz képest. Ezzel párhuzamosan a korlátozások feloldása következtében júniushoz képest mérséklődött a távmunkában és részmunkaidőben dolgozók, valamint a fizetés nélküli szabadságon tartózkodók aránya. Az állásidőn, fizetett szabadságon, felmondási időn levők aránya a júniusi adatokhoz képest nem változott jelentősen.
A júliusi és júniusi felmérés adatait összevetve a foglalkoztatottak száma kb. 1,5%-kal, 60-70 ezer fővel növekedhetett. Augusztusban valószínűleg tovább emelkedett a foglalkoztatottság. Kérdés azonban, hogy a kormány által három hónapra, jellemzően augusztusig mintegy 200 ezer fő számára nyújtott bértámogatás kifutását követően hogyan alakulnak a munkaerő-piaci folyamatok.
Kapcsolódó cikkeink
A GKI 2-2,5%-os gazdasági növekedést vár 2025-ben
A GKI Gazdaságkutató Zrt. 2025-re 2-2,5%-os GDP-növekedést prognosztizál, amely a külpiaci…
Tovább olvasom >GKI elemzés: A kereskedelemben 6-szor gyorsabban nőtt a termelékenység 2010 óta, mint a feldolgozóiparban
A nemzetgazdasági ágazatok munkatermelékenységet vizsgáló sorozatunk harmadik részeként a feldolgozóipar…
Tovább olvasom >Márciusban stagnált a GKI konjunktúraindexe
A GKI Gazdaságkutató Zrt. – az EU támogatásával végzett –…
Tovább olvasom >További cikkeink
Több mint 13 tonna adomány gyűlt össze a NOE és a CBA közös húsvéti akcióján
Több mint 13 tonna adomány gyűlt össze a Nagycsaládosok Országos…
Tovább olvasom >A digitális detox a húsvéti böjt idején: az addiktív telefonhasználat sokkal súlyosabb és általánosabb probléma, mint gondoljuk
A húsvéti böjt hagyományosan a befelé fordulás, a lemondás és…
Tovább olvasom >Kegyetlen április fagykárok: akár 100%-os terméskiesés is előfordulhat
Az április eleji tavaszi fagyok ismét komoly problémát okoztak a…
Tovább olvasom >