Génkezelt kukoricát engedélyezhet az EU
Nem jutottak megállapodásra az Európai Unió tagországainak mezőgazdasági miniszterei arról, hogy engedélyezzék-e három, génkezelt kukoricaféleség piacra dobását az EU-ban – mondta a találkozót követően Gráf József agrárminiszter.
Emiatt az uniós szabályok értelmében az Európai Bizottságra marad a döntés, hogy kiadja-e az engedélyt az amerikai Monsanto és Pioneer cég három termékének forgalmazására. Mariann Fischer Boel agrárbiztos a miniszteri ülést megelőzően már jelezte, hogy a miniszterek döntésképtelensége esetén a bizottság jóváhagyja a növények forgalmazását.
A brüsszeli bizottság a nemzetközi nyomásra hivatkozva azt sürgeti, hogy a tagországok ne álljanak a megbízhatónak minősített termékek forgalmazásának útjába. A most szóba került kukoricaféleségekről korábban az uniós élelmiszer-biztonsági ügynökség (EFSA) is kedvező véleményt mondott. Magyarország mind a három kukoricafajtára, mint eddig is, következetesen nemet mondott – írja az Origo.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Kiiktatja a mesterséges adalékokat a Cheetos és Doritos snackekből a PepsiCo
A PepsiCo mesterséges színezékek és ízesítők nélküli változatokat dob piacra…
Tovább olvasom >Lakásépítést szorgalmaz a német építésügyi miniszter az élelmiszerüzletek fölé
Verena Hubertz német építésügyi miniszter arra ösztönözné a nagy kiskereskedelmi…
Tovább olvasom >EU: Újra napirenden az „húsnevek” tiltása a növényi alapú termékeknél
Nem tágít az Európai Bizottság a húsra utaló kifejezések –…
Tovább olvasom >