Gazdasági kőkorszakot úszott meg a világ
A pénzügyi válság enyhülésével „gazdasági kőkorszakot úszott meg a világ” – így értékelte az elmúlt évek pénzpiaci eseményeit a KPMG közép-kelet európai pénzintézeti tranzakciókért felelős vezetője.
Simonyi Tamás nem vonta kétségbe, hogy a válság csillapításában megkerülhetetlen szerepe volt az állami segítségnek. Hozzátette: „szerencse a szerencsétlenségben", hogy a magyar állam a válságos időkben nem tudott pénzt pumpálni a gazdaságba, így ugyanis már megtette azokat a kiadáscsökkentő lépéseket, amelyekkel a nyugati kormányok még csak ezután szembesülnek majd.
Hallgassa meg a Gazdasági Rádió néhány perces hangfelvételét a témában!
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Aldi, Auchan, Lidl, PENNY, SPAR, Tesco: 2024-ben több mint 710 milliárdot fizettek be a költségvetésbe, miközben veszteséggel zártak
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >OKSZ: Nem tud lépést tartani a reálkereset növekedési ütemével a lakossági fogyasztás
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >KSH: a kiskereskedelmi forgalom az előző év azonos időszakit 3,8, az előző havit 0,4 százalékkal haladta meg februárban
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >

