Gazdaság-turizmus-beruházás-önkormányzat Kezdetét veszi a Gyulai Várfürdő egymilliárd forintos fejlesztése
Kezdetét veszi kedden a Gyulai Várfürdő főépületének átalakítása és bővítése mintegy egymilliárd forintból – közölte az önkormányzat közleményben az MTI-vel.
Mint írták, a Magyar Turisztikai Ügynökségtől és Kisfaludy 2030 Turisztikai Fejlesztő Nonprofit Zrt.-től nyertek 90 százalékos támogatási intenzitással korábban 3,2 milliárd forintot. Ebből még tavaly elkészült 1 milliárd 50 millió forintért az új gyermek víziparadicsom.
Most indul csaknem nettó 940 millió forintból – amelynek 90 százalékát fedezi a pályázati támogatás – a főépület bővítése és átalakítása mintegy ezer négyzetméteren.
A pihenőteret 180 négyzetméterrel növelik; új éttermet, egy pizza-pasta látványkonyhát alakítanak ki; áthelyezik a gyógymasszázst; a koedukált vendégöltöző 370 öltözőszekrénnyel és új mosdóblokkokkal bővül.
A Békés Vármegyei Központi Kórházhoz tartozó reumatológiai osztály kiköltözött az épületből, annak helyén dolgozói öltözőket alakítanak ki közvetlen dolgozói beléptetéssel, új gazdasági bejárattal, raktárakkal, mosodával.
A kivitelezést a gyulai Futizo Kft. végzi, szerződés szerint 10 hónap alatt. A megújult és kibővített épületrészt várhatóan jövő év áprilisában vehetik birtokba a vendégek – tájékoztatta az önkormányzat az MTI-t.
Hozzátették, a pályázat harmadik projektelemeként az 1833-ban épült Lovarda belsőépítészeti rekonstrukciója valósul majd meg, melynek fejlesztési tervei készülnek, a kivitelezés a tervek szerint idén ősszel kezdődik.
Hangsúlyozták, a fejlesztéssel – ahogyan 2013-ban a fedett, családi élményfürdő, az AquaPalota kialakításával; később az Almásy-kastély felújításával; vagy a jelenleg próbaüzemben működő, a vár és a kastély szomszédságában lévő játszóházzal – azt szeretnék elősegíteni, hogy Gyula „négyévszakos turisztikai desztináció” legyen.
Gyulán 2011 januárjában 8716, februárban pedig 9214 vendégéjszakát regisztráltak. 2019-ben – amit egyelőre a gyulai turizmus csúcsévének tekintenek – a januári adat 26.504, a februári 28.021 volt. „Az idei év bíztatóan indult, januárban 29 141, februárban pedig 26 623 volt a vendégéjszakaszám” – jegyezték meg.
A Gyulai Várfürdő 2022-es év vendégforgalma 10,6 százalékkal maradt el a 2019-es 612 358-tól, de még így is meghaladta a várakozásokat, több mint 547 ezer volt. Idén 580 ezer vendéggel számolnak.
A 124 embert foglalkoztató Gyulai Várfürdő Kft. 2022-ben 1,6 milliárd forint nettó értékesítési árbevételt ér el az egy évvel korábbi 970 millióhoz képest. Adózott eredménye 213 millió forint volt tavaly, ami 91 millióval haladja meg az egy évvel korábbit.
A cég 2023-ban 107,4 millió forint adózott eredménnyel számol.
Kapcsolódó cikkeink
Budapest és Eger vezetik a karácsonyi úti célok listáját a belföldi utazók körében
A Szallas.hu előfoglalási adatai szerint Budapest és Eger továbbra is…
Tovább olvasom >Bakancslista 2025: Országos Főzdetúra – ingyenes sörkóstolóval várják a sörkedvelőket
Egyedülálló kiadvány készült a sörkedvelők számára: a Bakancslista 2025 –…
Tovább olvasom >Fenntarthatósági elismerést kapott a szegedi Proko Travel
A Proko Travel Kft., Szeged egyik vezető utazási irodája, nemrégiben…
Tovább olvasom >További cikkeink
Master Good, Nestlé Hungária, Tesco Magyarország az idei győztes sorrend
A Trade magazin idén másodszor hirdette meg a Karácsonyi tv-reklámok…
Tovább olvasom >Átadásra kerültek a CO-OP Star idei Ezüstfenyő és Ezüstcsillag díjai
Ahogy minden évben karácsony előtt, úgy idén is, december közepén…
Tovább olvasom >Fogyó cégszámok, tartós félmilliós határ
2024-ben a társas vállalkozások száma várhatóan 12 ezerrel csökken, miközben…
Tovább olvasom >