Fúziót fontolgat a Lavazza és a Dallmayr– európai kávéóriás jöhet létre
Az olasz Lavazza kávékonszern egyesülést fontolgat a német Dallmayr vállalattal – számolt be a Corriere della Sera híradására hivatkozva a Lebensmittelpraxis. A két cég összeolvadásával közel 5 milliárd eurós éves forgalmú kávéipari óriás jönne létre.
A tárgyalások még korai szakaszban járnak, a Lavazza oldalán a Goldman Sachs befektetési bank segíti az egyeztetéseket. A fúzió elsősorban részvénycserével valósulna meg.
A híreket egyelőre nem kommentáló olasz Lavazza család megtartaná a többségi tulajdont az új vállalatban.
A Lavazza 2024-ben 3,35 milliárd eurós árbevétellel zárt, ami 9,1%-os növekedést jelent, nyeresége pedig 21%-kal, 82 millió euróra emelkedett. több mint 50 országban jelenlévő müncheni székhelyű Dallmayr éves forgalma 1,2 milliárd euró. A vállalat 4800 alkalmazottat foglalkoztat, évente 71 ezer tonna kávét dolgoz fel, és több mint 121000 italautomatát üzemeltet.
A Lavazza számára ez lenne a második jelentős üzlet az elmúlt két évben: 2024-ben 49%-os részesedést szerzett az olasz italautomata-üzemeltető Ivs-ben, és a szerződés értelmében 2027 és 2034 között többségi tulajdont szerezhet a vállalatban.
A kávépiacot jelenleg az alapanyagárak emelkedése sújtja – a Robusta és Arabica fajták ára 2024-ben több mint 70%-kal nőtt. A Lavazza és Dallmayr egyesülése előnyösebb alkupozíciót garantálna az alapanyag-beszerzés során.
A Lavazza mindeközben amerikai jelenlétét is erősíti: célja, hogy a teljes észak-amerikai termelést az Egyesült Államokba helyezze át.
Kapcsolódó cikkeink
Trump új vámstratégiája átrajzolhatja a kávé- és kakaókereskedelem globális térképét
Vámmentességet élvezhetnek a jövőben a trópusi mezőgazdasági termékek – például…
Tovább olvasom >Starbucks: vége a csak elvitelre szóló kávézóknak – visszatérés a vendéglátás melegségéhez
Radikális stratégiai váltásba kezd a világ legnagyobb kávézólánca: a tőzsdén…
Tovább olvasom >Specialty kávé: új hullám a csészében
A kőolaj után a világ második legnagyobb mennyiségben forgalmazott terméke…
Tovább olvasom >További cikkeink
Új lendület az alapításokban, de a cégszámcsökkenés még nem állt meg
Új alapítási hullám érte el a cégvilágot júliusban, mégis tart…
Tovább olvasom >Új könnyítések a fenntarthatósági jelentésben
2025. július 11-én az Európai Bizottság elfogadta a fenntarthatósági jelentéstételi…
Tovább olvasom >Három vármegye, ahol nem a karácsony a csúcs: nyáron száguld a kiskereskedelem
Országos szinten december a kiskereskedelem csúcshónapja: az ünnepi szezon és…
Tovább olvasom >