Füstmentes nikotintasakokat gyártó új üzemet épít a Philip Morris az Egyesült Államokban
A Philip Morris International múlt heti bejelentése szerint az elkövetkező két évben 600 millió dollárt kíván beruházni egy a Swedish Match ZYN nikotintasakját gyártó üzembe az Egyesült Államokbeli Aurorában.
A vállalat úgy tervezi, hogy az alapkőletétel még ebben az évben megtörténik és a működés 2025 végén kezdődik, a folyamatos termelés pedig 2026-ban indul. A projekt építési szakasza várhatóan közel 5000 munkahelyet teremt.
A Swedish Match North America jelenleg is dolgozik a ZYN orális nikotintasakok gyártásának bővítésén a Kentucky állambeli Owensboro üzemében. Az Owensboróban és Aurorában folyamatban lévő beruházások célja, hogy rövid- és középtávon kellő kapacitást biztosítsanak a ZYN jelenlegi növekedéséhez az amerikai felnőtt nikotinfogyasztók körében, valamint az exportigény kielégítéséhez.
A Philip Morris először a Swedish Match 2022 végén történt felvásárlását követően lépett be az amerikai piacra. A Swedish Match ZYN orális nikotintasakjai már több mint egy évtizede forgalomban vannak az Egyesült Államokban, melyek jó alternatívát nyújthatnak a legális korú dohányzóknak, akik nem kívánnak lemondani a nikotinhasználatról.
A Philip Morris amerikai leányvállalatai füstmentes termékeket gyártó üzemeket működtetnek, köztük a Swedish Match North America Owensboro, Kentucky állambeli ZYN nikotintasakokat gyártó üzemét, valamint egy Észak-Karolina állambeli üzemet, amely a HEETS-t, az IQOS hevítőkhöz való töltetet gyártja.
A philadelphiai székhelyű EConsult Solutions tanácsadó gazdasági elemzése szerint az aurorai üzem várhatóan 500 közvetlen munkahelyet teremt, amelynek folyamatos éves gazdasági hatása 550 millió dollár, és további 1000 közvetett új munkahelyet jelent Coloradóban.
ColoradoBiz
Kapcsolódó cikkeink
400 millió euróból épít csokigyárat a Fazer Finnországban
A finn Fazer csoport bejelentette, hogy mégis megvalósítja új csokoládégyárának…
Tovább olvasom >Prebiotikus üdítővel újít a Pepsi az USA-ban
Az egészségtudatos fogyasztók igényeire válaszul a PepsiCo idén ősszel online,…
Tovább olvasom >Korán indult idén az iskolai bevásárlás az Egyesült Államokban
A back-to-school vásárlások idén szokatlanul korán kezdődtek az Egyesült Államokban…
Tovább olvasom >További cikkeink
Drágul a csirke, drágul a tojás – ez vár most a magyar vásárlókra
Jelentős áremelkedés zajlott le a hazai baromfipiacon az elmúlt hónapokban…
Tovább olvasom >Kiszámíthatatlan szezont hozott 2025 a csonthéjas gyümölcsök piacán
Ellentétes tendenciák jellemzik a 2025-ös csonthéjas gyümölcsszezont világszerte: miközben egyes…
Tovább olvasom >Top 10-es listán a legjobb túrógombóc lelőhelyek
Van egy étel, ami generációkon átívelő kedvenc, egyszerre idézi a…
Tovább olvasom >