Fulladásveszély miatt visszahívtak egy zselés édességet
Fulladásveszély miatt visszahívta a Jelly mini Cups zseléket a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih), és arra kéri a vásárlókat, hogy semmi esetre se fogyasszák el a terméket, amelyből a jelenlegi információk szerint több kiskereskedelmi egységbe is érkezett.
A Nébih honlapján közzétett információk szerint a dán hatóság ellenőrzése során megállapította, hogy a különböző kiszerelésben és ízvariációkban (jellemzően gyümölcsös ízekben) forgalmazott tajvani eredetű, ABC márkájú, minicsészékbe, műanyag zacskóba csomagolt zselés édesség előállítása során olyan adalékanyagokat (karragén és szentjánoskenyér-liszt) használtak fel, amelyek a termék állagát úgy változtatják meg, hogy fulladást okozhatnak. A karragén és a szentjánoskenyér-liszt egyébként élelmiszerekben engedélyezett adalékanyag, többek között ételek sűrítésére, emulgeálásra használják.
A Nébih az Európai Unió gyorsriasztási rendszerén (RASFF) keresztül értesült az esetről.
A Jelly mini Cups zselé szilárd konzisztenciájú, zselé állagú édesség, melyet kisméretű, félmerev műanyagból készült kelyhekbe vagy kapszulákba töltenek be, egy falatban történő elfogyasztásra valók, a kelyhekre vagy kapszulákra gyakorolt nyomással a szájba juttatva őket. A zselésítő anyagot tartalmazó Jelly mini Cups termékek alakjuk és állaguk miatt megakadhatnak a torokban, és elzárva a légutakat esetlegesen fulladást okozhatnak, ezért az Európai Unióban jogszabály tiltja számos zselésítőanyag használatát ezekben a termékekben.
Az érintett termékek a Girl Jelly Fruity Bites, a Boy Jelly Fruity Bites, a Fruitery Jelly Assorted Jar, a Fruitery Jelly Assorted Bag, a Pentagon Cup Jelly Snacks Bag, a Pentagon Cup Taro (Bag), a Pentagon Cup Taro (Jar) és az Assorted Jelly Snack. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Kedvező tapasztalatokkal zárult a nyári Nébih-ellenőrzések első szakasza
Kedvező tapasztalatokkal zárult a nyári szezonális ellenőrzés első szakasza. A…
Tovább olvasom >Megérkeztek a nyári ellenőrzések első szakaszának eredményei
Lezárult a nyári szezonális ellenőrzés első szakasza. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági…
Tovább olvasom >Paradicsom, a sokoldalú alapanyag – tartósítsuk biztonságosan a Nébih ajánlásával
A paradicsomot a gasztronómia egyik legnépszerűbb és legsokoldalúbb alapanyagaként tartják…
Tovább olvasom >További cikkeink
Franciaországban is elindult a Kaufland piactere
A német e-kereskedelmi óriás Kaufland megnyitotta piacterét Franciaországban, ezzel belépve…
Tovább olvasom >Fehérjedús italokkal és új ételekkel bővíti kínálatát a Starbucks az USA-ban
A menü egyszerűsítését követően a Starbucks új, prémium kávékra, nem…
Tovább olvasom >Jövő szombaton kezdődik a Nyitott Napok Porta rendezvénysorozata
Jövő szombaton Szatmár és Bereg térségének bemutatkozásával kezdődik a Nyitott…
Tovább olvasom >