Franchise partnereket keres Magyarországon az amerikai gyorsétteremlánc
Franchise-partnereket keres magyarországi hálózatához az amerikai Dairy Queen gyorsétteremlánc. Az USA-ban már 5000, 18 másik országban közel 1000 egység működik, de Európában még egy sem.
Hazánk mellett – ahonnan egy amerikai és egy francia lánc már kivonult – a környező országokban is megjelenne, ugyanakkor franchise-adóként semmiféle beruházásra nem készül, és nem alapít vegyes vállalatot sem.
Az 1940-ben alapított vállalatot 1988-ban felvásárolta a Berkshire Hathaway, az üzletlánc jelenlegi is Warren Buffett cégének száz százalékos tulajdona. A cég egyébként 1962-ben alapította meg a nemzetközi terjeszkedést biztosító leányvállalatát, de Kanadában már 1953-ban megnyitotta első üzleteit. A következő állomás 1972, Japán, majd 1979-ben a közel-Kelettel folytatta terjeszkedését a cég.
(Világgazdaság Online)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Tajvan 5 legizgalmasabb desszertje 2025-ben – A nap videója
Adnak a látványra, az biztos! A videóért katt a képre!…
Tovább olvasom >Top 10-es listán a legjobb túrógombóc lelőhelyek
Van egy étel, ami generációkon átívelő kedvenc, egyszerre idézi a…
Tovább olvasom >Visit Hungary: már több mint 10 millió turista érkezett az országba
Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10…
Tovább olvasom >