Folytatódik a Bacardi és Kuba jogi csatája a Havana Club védjegyért
Továbbra is éles jogi vita zajlik a Bacardi és a kubai kormány között a Havana Club márkanév tulajdonjogáért. A virginiai bíróság az Egyesült Államok Szabadalmi és Védjegyhivatala (USPTO) és a kubai külkereskedelmi központ, a Cubaexport javára döntött, és másodszor is elutasította a Bacardi keresetét. A vállalat a Fidel Castro forradalma idején államosított rum jogait szerette volna megszerezni.

A Bacardi fellebbezni fog
A virginiai bíróság a Reuters értesülései szerint elfogadta az USPTO és a Cubaexport érveit, és elutasította a Bacardi keresetét. A döntés értelmében a Cubaexport továbbra is jogosult a Havana Club védjegy használatára az Egyesült Államokon kívül. Az USPTO nem kommentálta az ítéletet, azonban a Havana Club rum globális forgalmazásáért felelős francia Pernod Ricard csoport üdvözölte a bírósági döntést.
Bacardi fellebbezést tervez
A Bacardi jelezte, hogy fellebbezni fog az ítélet ellen, és kifogásolja a bíróság álláspontját, amely szerintük teljes mértékben alávetette magát az USPTO mérlegelési jogkörének. A cég állítása szerint az USPTO döntése figyelmen kívül hagyta a hatályos jogszabályokat és saját előírásait is.
A bírósági döntés azonban ellentétes az amerikai elnök, Joe Biden 2024. december 1-jén kiadott végrehajtási rendeletével. Az elnöki rendelet megtiltja az amerikai bíróságoknak és hatóságoknak, hogy elismerjék azokat a védjegyeket, amelyeket a kubai hatóságok az 1959-es forradalom után államosítottak. Ez az intézkedés megerősíti a Bacardi igényét a Havana Club védjegyre, tekintve, hogy a vállalat 1994-ben Puerto Ricóban kezdte el gyártani a Havana Club rumot, az Arechabala család örököseitől kapott recept alapján.
Bacardi és a kubai rum története
A Bacardi neve összefonódott a kubai rumkészítés történetével. A márkát 1862-ben alapította a spanyol üzletember, Facundo Bacardi Massó, aki egy kis lepárlóüzemet vásárolt Santiago de Cubában. A Bacardi rum az innovatív gyártási eljárásoknak köszönhetően hamar világszerte ismertté vált. A márka sorsa azonban jelentős fordulatot vett az 1959-es kubai forradalom után, amikor az államosítás miatt a család kénytelen volt elhagyni az országot.
A Bacardi és Kuba közötti jogvita továbbra is folytatódik, és egyelőre nem látszik egyértelmű megoldás. A következő hónapokban a fellebbezési eljárás eredménye meghatározó lehet a Havana Club védjegy jövője szempontjából.
Kapcsolódó cikkeink
Átalakítja működését a Pernod Ricard a szeszesitalok visszaeső eladásai miatt
A francia Pernod Ricard – a világ második legnagyobb nyugati…
Tovább olvasom >A Bacardi új fejezetet nyit a MARTINI® történetében
A családi tulajdonban lévő szeszesitalgyártó vállalat, a Bacardi, saját portfóliója…
Tovább olvasom >Fedezd fel az olasz ikont – új fejezetet nyit a MARTINI®
A családi tulajdonban lévő szeszesitalgyártó vállalat, a Bacardi, saját portfóliója…
Tovább olvasom >További cikkeink
WHO: 50 százalékos drágulást sürgetnek a dohány, az alkohol és a cukros üdítők esetében
A következő tíz évben legalább 50 százalékkal kellene növelni a…
Tovább olvasom >Gyorsult az euróövezet gazdasági teljesítményének növekedése júniusban
Gyorsult az euróövezet gazdasági teljesítményének növekedése júniusban az S&P Global…
Tovább olvasom >Így változnak a gyógyszerárak: árkorlátozást vezetett be a kormány
Július 1-jétől életbe lépett a Nemzetgazdasági Minisztérium gyógyszerekre vonatkozó árkorlátozása,…
Tovább olvasom >