Folyamatosan lehet csatlakozni az országos szemétszedési akcióhoz
Folyamatosan lehet csatlakozni a vasárnapig tartó TeSzedd! – Önkéntesen a tiszta Magyarországért elnevezésű országos szemétszedési akcióhoz – hívta fel a figyelmet Makai Martina, a zöldgazdaság fejlesztéséért, klímapolitikáért és kiemelt közszolgáltatásokért felelős helyettes államtitkár az M1 aktuális csatornán kedden.
Hozzátette: eddig 240 ezren regisztráltak, de bárki bekapcsolódhat a mozgalomba a szelektalok.hu honlapon.
Elmondta: idén először egy hétig tart az akció és egybeesik a fenntarthatósági témáhéttel is, így a TeSzedd!-re regisztált iskolák diákjai gyakorlatba ültethetik a környezetvédelmi és fenntarthatóságról tanult új információkat is a program során. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) és az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) külön tanagyagot is kifejlesztett a fenntarthatósági témáhétre – jegyezte meg Makai Martina.
A szemétszedéshez a zsákokat és a kesztyűket az ITM biztosítja és a hulladékszállítást is ők intézik. Az elmúlt hét évben a TeSzedd! akció keretében 11 ezer tonna szemetet gyűjtöttek össze az önkéntesek – hangzott el a műsorban. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
AM: jelentős támogatás segíti a Dévaványai-Ecsegi puszták természetes vízháztartásának helyreállítását
A Körös-Maros Nemzeti Park területének jelentős része vizes élőhely, ezért…
Tovább olvasom >Raisz Anikó: a mezőgazdasági területek fenntarthatósága mellett fontos a vízhiányos időszakok okozta helyzet kezelése is
A mezőgazdasági termőterületek fenntarthatósága mindannyiunk számára fontos, viszont legalább ilyen…
Tovább olvasom >Fenntarthatóság a polcon – Mit gondolnak a vásárlók a csomagolásról és a környezetvédelemről?
A környezettudatosság egyre fontosabbá válik a mai világban, és a…
Tovább olvasom >További cikkeink
MBH gyorselemzés: Erős számokat produkált áprilisban a kiskereskedelem
A kiskereskedelmi forgalom áprilisban 5,0%-kal bővült éves szinten, ami meghaladja…
Tovább olvasom >Egyre erősebb ellenszélben a magyar gazdaság
Hiába az élénkülő fogyasztás, a kedvezőtlen külső környezet miatt a…
Tovább olvasom >Meddig várhatnak még ki a nagyvállalatok a beruházásokkal?
Fél éve stagnál a nagyvállalatok beruházási hajlandósága – derült ki…
Tovább olvasom >