Földrengés fenyeget? Ezek most Európa legveszélyeztetettebb nyaralóhelyei
Újabb földrengés keltett pánikot Törökországban: Isztambul környékén a legerősebb hullám elérte a 6,2-es erősséget – írja a vg.hu a Reisereporterre hivatkozva. A földmozgás a környező tartományokban is érezhető volt, sőt egészen a Török Riviéráig, Görögország északi részéig, valamint Bulgáriáig is kisugárzott. A török sajtóértesülések szerint több mint kétszáz sérültet regisztráltak.
A földrengésveszély Törökországban kiemelten nagy, mivel az ország az eurázsiai és az afrikai lemez találkozásánál fekszik. Ez a geológiai adottság különösen érinti Antalya térségét és az égei-tengeri üdülőhelyeket is.
A Statista globális rangsora alapján Törökország az ötödik legveszélyeztetettebb ország a világon földrengések szempontjából, de Görögország is szerepel a listán: 1900 és 2021 között 102 földrengést regisztráltak itt. Kréta szigete a földrengések gócpontjának számít az égei-tengeri szigetív közepén. Leszbosz, Khiosz, Szamosz, Kosz és Rodosz szintén magas kockázatúnak számítanak az Égei-tenger keleti részén.
A Jón-tengeren Kefalónia, Zákinthosz és Lefkasz szigetei szintén gyakori szeizmikus aktivitással néznek szembe. Februárban Szantorini környékén is földrengéssorozat okozott riadalmat, de a nyári repülőjegy-foglalások alapján úgy tűnik, a sziget népszerűsége töretlen maradt.
Kapcsolódó cikkeink
Visit Hungary Zrt.: a magyar turizmus számára jó hír az újrainduló Budapest-Philadelphia repülőjárat
Hat év után indul újra közvetlen repülőjárat Budapest és Philadelphia…
Tovább olvasom >Országos sztrájk béníthatja a Ryanair spanyolországi járatait
Augusztus 15-től akár év végéig is tarthat az a munkabeszüntetés,…
Tovább olvasom >GKI-elemzés: Erősödő vendégforgalom
2025 első félévében a turisztikai szálláshelyeken közel 8,2 millió vendég…
Tovább olvasom >További cikkeink
Fidelity felmérés: A befektetők dacolnak az általános bizonytalansággal
A globális rendszerek átrendeződésével a befektetőknek olyan környezetben kell eligazodniuk,…
Tovább olvasom >Századvég: az aszály hajtotta fel a júliusi élelmiszerárakat
Júliusban az éves infláció 4,3 százalékra lassult, havi összevetésben azonban…
Tovább olvasom >Többmilliárdos kárt okoznak évente Magyarországon a hamisított élelmiszerek és italok
Csak Magyarországon évente közel 16 milliárd forintos bevételkiesést és több…
Tovább olvasom >