FM: Magyarország elkötelezett az élelmiszerveszteség csökkentése mellett
Magyarország különösen elkötelezett az élelmiszerveszteség csökkentése mellett – hangsúlyozta Nagy István, a Földművelésügyi Minisztérium (FM) parlamenti államtitkára a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) mezőgazdaságért felelős minisztereinek párizsi értekezletén a tárca pénteki tájékoztatása szerint.
Az államtitkár a klímaváltozás következményeit, az élelmezés-biztonság kérdéseit és az élelmiszerveszteséget nevezte a XXI. század legjelentősebb kihívásainak.
Egyre több élelmiszerhulladék keletkezik a világban, amin változtatni kell, elsősorban a világ növekvő népességének biztonságos élelmezése érdekében. Áttörő eredmény az élelmezésbiztonságban csak akkor érhető el, ha a tudásalapú fejlesztés és az innovációk gyakorlati hasznosulása megfelelő hangsúlyt kap – mondta a találkozón Nagy István.
Az államtitkár kifejtette, a jelenlegi agrártámogatási rendszer nem biztosít a mezőgazdasági termelők számára kiszámítható, stabil jövedelmet, ezért új agrárpolitikai megközelítés szükséges.
Magyarország felismerte, hogy nagyobb hangsúlyt kell fektetni a kockázat-megelőzési és kockázatkezelési eszközök alkalmazására, ezért 2012 óta kétpilléres mezőgazdasági kockázatkezelési rendszert működtet, amely a jövőben tovább bővül egy harmadik pillérrel, az állattenyésztők kockázatait, valamint a piaci kockázatokat is kezelő mezőgazdasági jövedelemstabilizáló rendszerrel – ismertette az államtitkár.
Magyarország alapvető érdeke a mezőgazdaság fenntarthatóságának megőrzése, mert a nemzetgazdaság egyik kiemelkedő ágazatáról van szó – hangsúlyozta Nagy István.
Az FM közleménye szerint az OECD országok és a partnergazdaságok mezőgazdasági miniszterei a termelékeny, fenntartható és ellenállóképes globális élelmezési rendszer létrehozását segítő hatékonyabb szakpolitikákat vitatják meg a szervezet párizsi székhelyén 2016. április 7-én és 8-án. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
AM: újabb pályázattal segíti az agrártárca az állatbetegségek megelőzését
A ragadós száj- és körömfájás vírus megjelenése nyomán új pályázati…
Tovább olvasom >Információs platformot készít a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) digitális megoldásokat és precíziós szolgáltatásokat…
Tovább olvasom >Európai Központi Bank: a vízhiány jelenti a legjelentősebb természeti kockázatot az európai gazdaság számára
A felszíni vízhiány jelenti a legjelentősebb természeti kockázatot az európai…
Tovább olvasom >További cikkeink
Stylers: háromból két cég tervez AI automatizációs projektet 2025-ben
Az idei év legjelentősebb technológiai fókuszterületei az AI, az üzleti…
Tovább olvasom >K&H: kopogtat a vakáció, irány a nagyvilág!
A nyári külföldi utazások sok középiskolás számára az első igazi…
Tovább olvasom >MOHU: több mint kétmilliárd PET-palackot, fémdobozt és üveget váltottak vissza az indulás óta a REpont rendszerén keresztül
Több mint kétmilliárd PET-palackot, fémdobozt és üveget váltottak vissza a…
Tovább olvasom >