Fidelity: 2025 még nem a mesterséges intelligencia éve
A mesterséges intelligencia egyelőre inkább divatos hívószó, mint valódi profitnövelő tényező, de a technológia – a Fidelity Elemzői Felmérés szerint – az év során némiképp javíthatja a vállalatok eredményeit. Az AI leginkább az ügyfélszolgálati és háttérirodai automatizálásban hoz előnyöket, például call centerek működésének hatékonyabbá tételével.
A cikk a Trade magazin 2025/5. lapszámában olvasható.
Bár egyes cégek már élvezik az AI termelékenységre gyakorolt előnyös hatását, a mesterséges intelligencia alkalmazásának széles körű elterjedése még várat magára.
Az élelmiszer-kiskereskedelemben az AI főként az árképzés és promóciók optimalizálására szolgál, ám hatékonyságnövelő hatása egyelőre nem egyértelmű. Az ASEAN-régióban az alacsony munkaerőköltségek miatt az AI alkalmazása kevésbé elterjedt.
A világ minden táján és ágazatában tevékeny több száz elemző véleményét összefoglaló elemzés azt valószínűsíti, hogy a vállalatok idén ugyan többet fognak költeni AI-ra, de a többség (72%) úgy véli, hogy ez a vállalatok nyereségességére idén nem lesz hatással. //
Kapcsolódó cikkeink
Mesterséges intelligencia a zöldség-gyümölcs pultnál – új vásárlási élményt tesztel a SPAR
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >További cikkeink
A BBC Earth-szel bővül tovább az Atmedia Csoport nemzetközi portfóliója
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Fedezze fel a jövő megoldásait a Startup szigeten! (2. rész)
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Henkel Magyarország: Erős kötés a pályán és azon túl
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >


