Fiatalította járműflottáját a Transemex szállítmányozó cég
Jelentősen fiatalította járműflottáját a Transemex Kft., a szállítmányozó cég mintegy 2 milliárd forintos beruházással negyven új DAF XG vontatót vásárolt, amelynek utolsó példányát pénteken ünnepélyesen adták át a cég dunaharaszti telephelyén.
A török-magyar családi vállalkozás több mint 30 éve végez közúti szállítmányozási, fuvarozási, logisztikai tevékenységet, ez alatt az idő alatt a Magyarország-Törökország viszonylatban piacvezető lett: 70 százalékban Törökországban és 30 százalékban az Európai Unióban végez szállításokat.
Az ünnepségen Gülsen Karanis, Törökország magyarországi nagykövete méltatta, hogy a török-magyar külkereskedelmi forgalom meghaladta a 4 milliárd dollárt, és középtávú célnak nevezte a 6 milliárd dolláros forgalom elérését. Kiemelte, hogy Törökország számára értékes az a logisztikai pozíció, amelyet Magyarország a visegrádi négyek (V4) és az Európai Unió (EU) tagjaként betölt. Törökország ugyanakkor lehetőségeket biztosít Magyarországnak az Ázsia és Afrika felé irányuló kereskedelemben – tette hozzá.
Melih Sismanoglu, a Transemex Kft. ügyvezető igazgatója arról számolt be, hogy a cég 180 munkavállalóval és 80 darab szerelvénnyel, 105 pótkocsival dolgozik. Felidézte, hogy a cég fejlődésének fontos állomása volt, amikor 2002-ben megnyitották isztambuli irodájukat, majd 2004-ben Dunaharasztiban telephelyet vettek.
Az ügyvezető hangsúlyozta: azzal, hogy lecserélték a vontatóállomány felét az új járművekre, a járművek életkorát egy évvel csökkentették.
Az új nyerges vontatókat Euro VI-os motorokkal szerelték fel, ez a típus 4-5 százalékkal kevesebb üzemanyagot használ fel, mint a korábbi típusok – hangsúlyozta Melih Sismanoglu. Jelezte: az újonnan beszerzett teherautók várhatóan Magyarország és Törökország között fognak árut szállítani.
A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint a Transemex Kft. értékesítésének nettó árbevétele 2022-ben 6,6 milliárd forint volt, amelyből 2,9 milliárd forint exportból származott. Egy évvel korábban a nettó árbevétel 5,7 milliárd forint lett, ugyancsak 2,9 milliárd forintos exportbevétel mellett. Az adózott eredmény 2022-ben 1,16 milliárd forintra rúgott a 2021. évi 912 millió forintról.
Az ügyvezető igazgató elmondása szerint a cég 2023-as éves árbevétele elérte a 20 millió eurót.
Kapcsolódó cikkeink
CÖF-CÖKA: a multinacionális cégek a kis falvakat is vegyék fel a kiszállítási portfóliójukba
A Civil Összefogás Fórum (CÖF) – Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány…
Tovább olvasom >Magyarországon elsőként szerzett uniós fenntarthatósági hitelesítést a HelloParks Fót csarnoka
A Futureal-csoporthoz tartozó ipari ingatlanfejlesztő HelloParks FT1-es raktárcsarnoka megfelel az…
Tovább olvasom >Környezettudatos technológiai megoldásokkal működő okoscsarnokot adott át a Weerts Logistics Vecsésen
Csaknem 40 ezer négyzetméteres, környezettudatos technológiai megoldásokat alkalmazó fenntartható gyártócsarnokot…
Tovább olvasom >További cikkeink
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede…
Tovább olvasom >30%-kal kevesebb anyaghasználat már megoldás lenne a klímaválságra
A körforgásos gazdaság globális szükségszerűség: túlmutat a földrajzi határokon, és…
Tovább olvasom >Fenntarthatóság és egészség: a növényi alapú tejtermékek térhódítása Magyarországon
Az elmúlt években a növényi alapú tejtermék-alternatívák nemcsak globálisan, hanem…
Tovább olvasom >