FEOSZ: nem biztosított fogyasztóvédelmi egyesületek működése
A Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetsége (FEOSZ) szerint nem biztosított a civil egyesületek állandó működése, nem fizethetők ki a bérleti díjak, így a civil fogyasztóvédelmi egyesületek nem tudnak kiszámítható keretek között működni.
A FEOSZ pénteki, MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: több alkalommal megkeresték a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumot (NFM) a civil fogyasztóvédelmi szervezetek számára kiírt pályázatokkal összefüggő problémákkal kapcsolatban, érdemi változás azonban nincs. Az állandó működési költségek fedezésére a Nemzeti Együttműködési Alap szolgál, ám a szövetség pályázata nem részesült támogatásban – közölték.
Az NFM az MTI megkeresésére közölte: a hatékony fogyasztóvédelem érdekében változatlanul számít a széles fogyasztói rétegeket eredményesen megszólítani képes civil szervezetek munkájára.
A tárca tájékoztatása szerint 2015-ben és 2016-ban is jelentős forrást, összesen több mint 132 millió forintot biztosít az egyesületek tudatos fogyasztói magatartást elősegítő szakmai tevékenysége támogatására.
Az NFM közölte: tavaly 17 fogyasztóvédelmi civil szervezet feladatellátásához járult hozzá az évről évre meghirdetett pályázatával. A FEOSZ 2014-ben 23,9 millió forint, 2015-ben pedig 20 millió forint támogatásban részesült. A kormány a költségvetésen keresztül az elmúlt két évben 43,9 millió forinttal segítette a FEOSZ munkáját.
A fogyasztóvédelemért felelős minisztérium stratégiai célkitűzései között szerepel, hogy a szakterület a következő években összességében nagyobb forrásmennyiségből tudjon gazdálkodni – írta a minisztérium. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
NKFH: Magyarország 2024-ben is negyedik Európában a veszélyes termékek kiszűrésében
Tavaly minden eddiginél több, összesen 4137 figyelmeztetést regisztrált az uniós…
Tovább olvasom >Indul a fogyasztóvédelmi konzultáció
Újabb kérdésben számít a kormány a magyar emberek véleményére, indul…
Tovább olvasom >NKFH: laboratóriumi vizsgálatokkal ellenőrzik a textiltermékek jelölésének valódiságát
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) laboratóriumi vizsgálatokkal ellenőrzi…
Tovább olvasom >További cikkeink
A gazdálkodókban bíznak a legjobban
Az EIT Food Consumer Observatory legfrissebb, 2024-es Food Trust Reportja…
Tovább olvasom >BMI: mérsékelt bővülés februárban
A 2024. évi tavaszi időszak mérsékelt bővülését követően június óta tartós…
Tovább olvasom >Újra növekedési pályán a biopiac
A globális biopiac 2023-ban újra növekedési pályára állt, elérve a…
Tovább olvasom >