Fenntarthatósági díjat kapott az Edeka Németországban
Az Edeka élelmiszer-kereskedelmi lánc megkapta a Német Fenntarthatósági Díjat az „Élelmiszer-kiskereskedelem” kategóriában. A díjat minden évben a Német Fenntarthatósági Díj Alapítvány ítéli oda a szövetségi kormány, a Fenntartható Fejlődés Tanácsa és további partnerek közreműködésével.
A rangos elismerést az Edekának a zsűri környezetvédelmi törekvéseiért ítélte oda, elismerve a kereskedő bioélelmiszer-kínálatának bővítését és az édesvizek védelmében tett lépéseit – számolt be a Lebensmittelpraxis.
Az Edeka már 2009 óta működik együtt a WWF-fel ellátási láncának fenntarthatóbbá tétele érdekében. Ennek egyik eredménye a környezetbarát és társadalmilag felelős banántermesztés négy termelőországban, ahonnan 2025-től már az alacsonyabb árkategóriában is kínál a kereskedő termékeket.
A vállalat folyamatosan bővíti növényi alapú kínálatát, együttműködik minden jelentős német bio-termelői szövetséggel, és vállalta, hogy 2045-ig 90%-kal csökkenti az üvegházhatású gázok kibocsátását saját működésében és beszállítói láncában.
A díjátadó december 5-én lesz Düsseldorfban, egy kétnapos kongresszus keretében. A Német Fenntarthatósági Díj Európa legnagyobb ilyen jellegű elismerése, amelyre évente több mint 800 pályázat érkezik.
Kapcsolódó cikkeink
Évente 710 ezer tonna hulladék takarítható meg Németországban a többször használható csomagolásokkal
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Humanoid robotot tesztel a Rossmann a logisztikában
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Bolondosan telt az idei április 1-je az európai kiskereskedelemben
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >További cikkeink
Aldi, Auchan, Lidl, PENNY, SPAR, Tesco: 2024-ben több mint 710 milliárdot fizettek be a költségvetésbe, miközben veszteséggel zártak
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >OKSZ: Nem tud lépést tartani a reálkereset növekedési ütemével a lakossági fogyasztás
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >KSH: a kiskereskedelmi forgalom az előző év azonos időszakit 3,8, az előző havit 0,4 százalékkal haladta meg februárban
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >

