Felveszi a Kifli az eddig katázó futárait alkalmazotti munkaviszonyba
A Kifli az első nagyobb magyarországi cég, amely a futárainak kompenzáció helyett alkalmazotti viszonyt kínál, ha már nem katázhatnak – mutat rá a HVG.

Alkalmazottak lesznek a volt katás futárok
Egészen mostanáig alvállalkozóként dolgoztak a futárok a Kifli.hu-nak, azonban szeptembertől ez az üzleti modell nem fenntartható, mert a kiszállítók többsége katás egyéni vállalkozó volt.
Klekner Péter ügyvezető bejelentette, hogy a cég reagál a katás adózás teljes átalakítására, alkalmazotti munkaviszonyban is felvesznek dolgozókat. Az újonnan érkező futárok bruttó 30 ezer indulási bónuszt is kapnak az első hónap után. A sikeres jelentkezéshez B kategóriás jogosítvány és 1,5 éves balesetmentes vezetési tapasztalat szükséges – írta a cég.
A Kifli.hu jelenleg 300 futárral dolgozik, ezt a létszámot szeretnék 120-szal bővíteni. A sok futárral dolgozó cégek eddig nem ezt a megoldást választották: a Foodpanda bejelentette, hogy magasabb fizetést kínál a futároknak, a Wolt Magyarország pedig sávos kompenzációs rendszert vezet be.
Változtat a futárok díjazásán a Foodpanda a kata kivégzése után
Kapcsolódó cikkeink
Megújítja prémium programját a Kifli.hu
A Kifli.hu anyavállalata, a cseh Rohlik Group bemutatta az Xtra-t,…
Tovább olvasom >Faültetési programot támogat a Kifli.hu
A Kifli.hu 107 darab földlabdás nordmann fenyőfát adományozott a 10…
Tovább olvasom >Húsvéti trendek: mit keresnek idén a vásárlók?
Tavaly márciusban, húsvét előtt közel 90 ezer doboz, azaz csaknem…
Tovább olvasom >További cikkeink
Natura 2000 gyepterületen gazdálkodók számára nyújt támogatást az Agrárminisztérium
Nagyon várt támogatáshoz jutnak az érintettek, első körben több mint…
Tovább olvasom >Az árrésstop kiterjesztése jöhet a piperecikkekre is
Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a Facebook-oldalán közzétett videóban jelentette be,…
Tovább olvasom >A SZÉP-kártya, az egészségpénztári tagság és az áruhitel is növeli a költési hajlandóságot
A Széchenyi Pihenőkártya mindennapok része: a SZÉP kártya tulajdonos magyarok…
Tovább olvasom >