Felnőtt a reklámmegoldások új generációja
Júniusban önálló szervezeti egységet hozott létre a TV2 azért, hogy a televíziós hirdetési formák új generációja minél kreatívabb formában jelenhessen meg a képernyőn. A BRANDcare csoport feladata, hogy az olyan új, a TV2 által kifejlesztett hirdetési formák, mint például a single szpot, a promo keret és az ID szpot a nézők és a hirdetők elvárásai mellett a jogszabályi feltételeknek is megfelelve jelenjenek meg a képernyőn. A csoport eddigi eredményeiről Kovács Krisztián kereskedelmi igazgatóval beszélgettünk. A TV2 három éve vezette be a BRANDcare koncepciót, ez idő alatt sokat bővült a csatorna szolgáltatásportfóliója is. Miért volt szükség önálló szervezeti egységre?
A számos integrált és márkára szabott megoldás, amelyet az elmúlt időben szolgáltattunk ügyfeleinknek, gondos előkészítést, lebonyolítást és külön figyelmet igényelt. eszközöket és felületeket A BRANDcare csoport ebben segít: egyrészt a kereskedelmi igazgatóság key accountjainak munkáját készíti elő az integrált együttműködések alapjául szolgáló koncepciók kifejlesztésével, másrészt kiemelt feladata az olyan új generációs hirdetési formák kidolgozása és tesztelése is, mint például a single szpot, a promo keret, vagy az ID szpot.
Mi teszi ezeket a szpotokat különlegessé?
A cél az volt, hogy olyan hirdetési felületet tervezzünk, amely hirdetői szempontból egyedi és izgalmas, a néző szempontjából pedig könnyebben befogadható. A szpotok egy részét anyavállalatunk, a ProSiebenSat.1 Németországban és Ausztriában már tesztelte, itthon tavaly év vége óta kísérletezünk velük, s örömmel mondhatom, hogy a magyar piac nyitott az újdonságokra, az FMCG- szektor hirdetői is szívesen fogadták ezeket az eszközöket, melyek által kiemelkedhetnek a reklámzajból.
A blokkonként egyedüli megjelenést biztosító single szpot hirdetési formát tavaly decemberben alkalmaztuk először. A karácsony idején futó UniCredit-kampány hatékonyságát a TNS kutatócég mérte. Kiugró eredménynek számított, hogy spontán módon 57% tudta, hogy az UniCredit Banké volt a speciális megjelenés, támogatott kérdésre pedig további 9% emlékezett helyesen a hirdetőre.
Azóta más ügyfelek is használták már ezt a hirdetéstípust: többek közt a Vodafone, a Magyar Telekom, a Hild és a Ford is sikerrel alkalmazta a médiamixében ezt a speciális megjelenést. Méréseinkből kiderült, hogy ezt az új reklámozási formát a hirdetésekkel szembeni általános óvatosság ellenére jól fogadták a nézők, 55% azt válaszolta, hogy biztosan nem, míg 26,5% valószínűleg nem váltana csatornát, ha tudná, hogy csupán egyetlen reklámszpot töri meg a műsort.
Júliusban a Wrigley Orbit Fusion szpothoz formailag kapcsolódó ID szpotokat láthattak a nézők a TV2-n. Hány embernek tűnt fel, hogy tulajdonképpen reklámot láttak?
Tapasztalataink szerint ez a hirdetési forma nem tolakodó, nem vált ki elutasítást a nézőkből. Amikor augusztusban 500 fős mintán megvizsgáltuk az ID szpot, ezen belül az Orbit ID szpot hatékonyságát, és kiderült, hogy az ID szpothoz kapcsolódó kreatív megoldást a nézők 30%-a rokonszenvesnek találta, ha a reklámblokk kezdetét és végét jelző felirat egy kreatív átkötő elemmel gazdagodik.
Tavasszal a Kiválasztott című műsorban találkozhattak a nézők először az osztott képernyős hirdetési megoldással, akkor egy jégkrémmárkát reklámoztak így. Most a Megasztár műsorai-ban ismét megjelent ez a kreatív forma. Ez a megjelenés egy csökkentett felületen történik, mégis népszerű a hirdetők körében. Miért?
Talán azért, amiért a nézők is szeretik. Fontos szempont, hogy a reklám ideje alatt nem szakadnak el teljesen a műsortól, így az átkapcsolás aránya is kisebb. Az osztott képernyős megoldás esetén az élő műsor holtidejében (átállás, kellékek behozatala stb.) jelenik meg a hirdető szpotja a képernyőn, ugyanakkor nem foglalja azt el teljesen, a háttérben látható, hogy mi történik a Megasztár stúdiójában.
Felmérések szerint a tévénézők érdekes, szórakoztató megoldásnak találják a TV2 új hirdetési megoldásait, jó benyomást tesz rájuk az a hirdető, aki használja ezeket a ma még újdonságnak számító formákat. Miért éri meg a csökkentett hirdetési idő a csatornának?
A kreatív szpotok bevezetésétől nem várjuk a reklámbevétel ugrásszerű megnövekedését, sokkal inkább a hirdetői lojalitás fokozódását, a csatorna innovatív imázsának megerősödését reméljük. Véleményem szerint ezt az irányt kiválóan támasztja alá megújult és nemzetközi szintre emelt BRANDcare márkánk, amely égisze alatt pedig innovatív reklámmegoldásokkal, egyedi megjelenésekkel várjuk mindazokat, akik a megszokottól eltérő, a reklámzuhatagból kitűnni akaró megjelenést álmodtak márkájuknak mellé. (x)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
KSH: novemberben a kiskereskedelmi forgalom az előző év azonos időszakit 4,1, az előző havit 0,6 százalékkal haladta meg
2024. novemberben a kiskereskedelem forgalmának volumene a nyers adat szerint…
Tovább olvasom >NGM: láthatóan kezd visszatérni a lakosság bizalma
A kormány azon dolgozik, hogy a gazdaság jobban teljesítsen, így…
Tovább olvasom >Fidelity Kitekintés 2025: Az USA készen áll a reflációra
A republikánusok fölényes győzelme a novemberi választásokon jelentősen megváltoztatta a…
Tovább olvasom >