Felmerült az élelmiszer-bankkártya a rászoruló családok, mint alternatíva
Háromszázezer rászoruló családnak adna élelmiszer-bankkártyát havi 20 ezer forinttal az MSZP.

A Központi Statisztikai Hivatal adatiból az látszik, hogy háromszázezer család nyomorog ma Magyarországon, nincs mit enniük.
Korózs Lajos, az ellenzéki párt alelnöke az MSZP Facebook-oldalán közvetített sajtótájékoztatón csütörtökön elmondta, hogy ez az élelmiszervásárlási támogatás része a pártja által javasolt háztartási mentőcsomagnak, amelynek célja, hogy ne nélkülözzenek a családok.
Szerinte ezeket a családokat célzottan kell kiválasztani, mert nagyok a jövedelmi különbségek az országban. Míg Budapesten 30 százalékkal meghaladják, addig az Észak-Alföldön 15 százalékkal elmaradnak az országos átlagtól a jövedelmek – mondta.
Az MSZP által javasolt csomag részeként beszélt arról, hogy júniustól öt százalékkal kellene emelni a nyugdíjakat. Kezdeményezte azt is, hogy az egyszeri novemberi nyugdíjkiigazításról térjenek át a negyedévesre, mivel az árak emelkedésével a nyugdíjak vásárólértéke nem tart lépést.
Korózs Lajos követelte, hogy töröljék el a kiskereskedelmi különadót és csökkentsék nulla százalékra az élelmiszerek általános forgalmi adóját (áfa).
Azt kérte, maradjon meg a nyolc élelmiszer ársapkája mindaddig, amíg az alapvető élelmiszerek áfáját nem csökkentik és nem törlik el a különadót. Azt is követelte, kapjanak támogatást a kisboltok, hogy minden ársapkás terméket árusítani tudjanak.
Kapcsolódó cikkeink
Jelentősen drágább lett az alma Magyarországon
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >KSH: októberben az előző év azonos időszakához mérten 2,7 százalékkal mérséklődött, az előző hónaphoz képest 0,5 százalékkal bővült az ipari termelés
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Hazánkban és az unióban is mérséklődött a vágósertés ára
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >További cikkeink
Visszatér a szilveszteri tűzijáték-vásár: december végén indul az ideiglenes értékesítés az áruházparkolókban
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Ötvenéves az első kelet-európai alkoholmentes sör
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Virsli: a sertésár már lefelé megy, a boltokban mégsem lesz olcsóbb – legkorábban tavasszal jöhet érdemi korrekció
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >
