Felmérés: javult a munkavállalók véleménye munkahelyük stabilitásáról
Javult a magyar munkavállalók véleménye aktuális munkahelyük fennmaradásával kapcsolatban tavaly óta – derül ki a BNP Paribas Cardif Biztosító és a Medián legfrissebb közös, reprezentatív kutatásából, amelyről kedden közleményben tájékoztatták az MTI-t.
Az idei harmadik negyedévben készült felmérésben a BNP Paribas Cardif Munkaerőpiaci Stabilitási Indexe 77 pontos értéket vett fel, az előző év hasonló időszakához képest 3 ponttal emelkedett.
A kutatás során a magyar munkavállalók 76 százaléka vélte úgy, hogy a cég, ahol dolgozik – függetlenül a saját pozíciójától – még több mint 5 évig biztosan megmarad. Ez 7 százalékpontos ugrás az egy évvel korábbihoz képest.
Emelkedett az a mutató is, amely azt méri, hogy a munkavállalók a jelenlegi pozíciójukat mennyire érzik biztosnak cégükön belül. A válaszadók 60 százaléka szerint jelenlegi pozíciója több mint 5 évig biztosan meg fog maradni, ami az előző év hasonló időszakához képest 6 százalékpontos emelkedés.
Kisebb változást mértek abban a kérdésben, hogy esetleges állásvesztés vagy felmondás esetén milyen könnyen találnának képzettségüknek megfelelő új állást az emberek. A tavalyi 21-ről 17 százalékra esett azon válaszadók aránya, akik szerint nehezen, vagy nagyon nehezen találnának új munkahelyet, ezzel párhuzamosan 24-ről 33 százalékra nőtt azoké, akik úgy vélik, hogy nem könnyen, de nem is nehezen szereznének új állást.
A közlemény szerint pozitív fejlemény, hogy a tavaly mért 24 százalékkal szemben most csak a megkérdezettek 21 százaléka jelezte azt, hogy a háztartása kevesebb mint egy hónapot tudna csak átvészelni a fő kereső állásvesztése esetén. Ezzel párhuzamosan 16-ról 19 százalékra nőtt azok aránya, akik akár 4-6 hónapra elegendő megtakarítással is rendelkeznek.
A BNP Paribas Cardif Biztosító a Mediánnal közösen 2014-ben alkotta meg az indexet. Annak mérésére hozták létre, hogy mennyire stabil a munkaerőpiac a munkavállalók szemszögéből, a munkavállalók mennyire bíznak abban, hogy jelenlegi munkahelyük hosszú távon is munkalehetőséget biztosít majd számukra. Az index 1200 ember személyes megkérdezésén alapul.
Kapcsolódó cikkeink
Enyhült a munkaerőhiány Németországban a gazdasági lassulás miatt
A német gazdasági aktivitás lassulása lecsökkentette a szakképzett munkaerő iránti…
Tovább olvasom >Oroszországban gyorsult az infláció januárban
Oroszországban 9,92 százalékra gyorsult az éves infláció januárban a decemberi…
Tovább olvasom >Kamarai kisokos segíti a gazdaságátadásban érintett termelőket
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara útmutatót készített a tagság számára a…
Tovább olvasom >További cikkeink
Enyhe visszaesést mutat a januári Beszerzési Menedzser Index
A Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT) friss jelentése…
Tovább olvasom >Európai Vásárlóerő 2024: Magyarország a 30. helyen
A GfK elemzése szerint 2024-ben az európai lakosság egy főre…
Tovább olvasom >SAP: Az unalom a márka halála
Elhagyja az unalmassá váló márkákat a Z generáció tagjainak csaknem…
Tovább olvasom >