Egyre inkább hasít a belga turizmus
Belgium turizmusa a fővárosban, a 2016 márciusában elkövetett merényleteket követő jelentős visszaesés után az év végéig visszatérhet a 2015-ben regisztrált, jó eredményeket mutató értékekhez – közölte Kris Peeters belga gazdasági miniszter.
A Le Soir belga napilap szerdai beszámolója szerint Kris Peeters elmondta, az előző év azonos időszakához képest 2017 első felében Belgium egészében a hotelfoglalások aránya 10,1 százalékkal emelkedett.
Rodolphe Van Weyenbergh, a brüsszeli szállodaszövetség főtitkárának tájékoztatása szerint a vizsgált időszakban a fővárosi hotelfoglalások száma 18,4 százalékkal, a forgalom közel 30 százalékkal emelkedett. Ha az érdeklődés nem változik, a szállodák kihasználtsága a 70 százalékot is elérheti az év végéig, amely megközelíti a terrortámadásokat megelőző időszakot – hangsúlyozta.
A beszámoló szerint Thierry Neyens, a szállodások és vendéglátósok szövetségének (Horeca) vallóniai elnöke elmondta, a vendégéjszakák száma Belgium francia nyelvű, déli tartományában is emelkedett. A szállodák az év első felében 5,4 százalékkal több foglalást regisztráltak, mint az azt megelőző év azonos időszakában. Ez mások mellett annak az eredménye, hogy a vendéglátók, az amúgy is alacsonynak mondható nyereségüket, az árak csökkentésére fordították. A szektor felépülését a túl magas munkáltatói díjak is hátráltatják – tette hozzá. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Újra a csúcson a nemzetközi turizmus
Év elején kiderült, hogy 2024 új rekordéve volt a hazai…
Tovább olvasom >Visszaesett a turizmus konjunktúrája – de még így is a gazdaság egyik legjobban teljesítő szektora
Áprilisban -6 ponton állt a Turizmus Konjunktúra Index (TKI) értéke…
Tovább olvasom >Visit Hungary: világhírű modellek, színészek és tartalomgyártók népszerűsítik Budapestet és a magyar vidéket
Világhírű modellek, színészek és tartalomgyártók népszerűsítik Budapestet és a magyar…
Tovább olvasom >További cikkeink
A HoReCába menekülnek
A vendéglátásban Németországban is hiányzik a szakképzett munkaerő, sőt, már…
Tovább olvasom >Újra a csúcson a nemzetközi turizmus
Év elején kiderült, hogy 2024 új rekordéve volt a hazai…
Tovább olvasom >A magyar bor történetei: királyok kedvencétől a bikavérig – történelmi est Egerben
2025. május 15-én különleges történelmi-gasztronómiai eseménynek ad otthont a Juhász…
Tovább olvasom >