Feketelistán a Dreher
Az APEH által negyedévenként közzétett feketelistán 482 millió forintos adóhiánnyal szerepel a Dreher Sörgyárak Zrt. A társaság közleményében tudatja, hogy még 2009. novemberében keresetet nyújtott be az APEH határozata ellen.
Az APEH-hel egyeztetést folytatunk, amiért a törvényi előírás ellenére (az adózás rendjéről szóló 2003. évi XCII törvény 55. §) is feltette vállalatunkat a jelentős adóhiánnyal érintett adózók listájára – nyilatkozta Agócs Mónika a Dreher Sörgyárak Zrt. vállalati kapcsolatok vezetője.
A Dreher arra a tövényre hivatkozik, amelyet az APEH maga is közöl oldalán rövid értelmezéssel, miszerint "nem tekinthető jogerősnek az adóhatóság határozata, ha a bírósági felülvizsgálat megindítására nyitva álló határidő még nem telt el, illetőleg az adózó által kezdeményezett, a határozat felülvizsgálatára irányuló bírósági eljárás jogerősen nem zárult le” – közli a Privatbankar.hu.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
10 éves a MOL Fresh Corner – az olimpiai bajnoktól a Tankcsapdáig mindenki az ország legkedveltebb hot-dogját ünnepli
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Maklárról a csillagokig: az űrcsoki utazása
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Exkluzív vásárlói bulit szervez a Lidl az egyik budapesti üzletébe
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >