Februárban csökkentek a fogyasztói árak az eurózónában
Februárban éves szinten 0,3 százalékkal csökkentek a fogyasztói árak az eurózónában a januári 0,6 százalékos éves visszaesés után az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat előzetes jelentése szerint.
Az Eurostat becslése szerint februárban 0,5 százalékkal nőtt az élelmiszerek, a dohánytermékek és az alkoholos italok ára. A szolgáltatások ára 1,1 százalékkal emelkedett. Az energiaárak 7,9 százalékkal estek februárban, míg a nem energetikai ipari termékek ára 0,2 százalékkal csökkent.
Januárban még 0,1 százalékkal csökkent az élelmiszerek, a dohánytermékek és az alkoholos italok ára. A szolgáltatások ára csak 1 százalékkal nőtt, de az energiaárak 9,3 százalékkal zuhantak. A nem energetikai ipari termékek ára 0,1 százalékkal mérséklődött az eurózónában. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Eurostat: valamelyest visszaesett az uniós turisztikai szálláshelyeken eltöltött vendégéjszakák száma 2025 elején
Az uniós turisztikai szálláshelyeken eltöltött vendégéjszakák becsült száma az év…
Tovább olvasom >KSH: 2,2 milliárd euró volt a szolgáltatás-külkereskedelmi többlet az I. negyedévben
2025 I. negyedévében a szolgáltatások euróban számított exportja 3,6, importja…
Tovább olvasom >Orosz uborka önti el uniót: feszül a lengyel termelők piaca
Bár az Európai Unió az orosz mezőgazdasági termékekre vonatkozó szankciós…
Tovább olvasom >További cikkeink
Megtartotta közgyűlését az Országos Kereskedelmi Szövetség
Az Országos Kereskedelmi Szövetség éves közgyűlésén megerősítette egyes régi, illetve…
Tovább olvasom >Továbbra is a határon: májusban is lassult a feldolgozóipari növekedés
A Beszerzési Menedzser Index (BMI) 2025 májusában épphogy a bővülési…
Tovább olvasom >Tízmilliárdos kerettel indul újra a Magyar Falu Program – július 2-tól pályázhatnak az ötezer fő alatti települések
Tízmilliárd forintos keretösszeggel indul újra a Magyar Falu Program legújabb…
Tovább olvasom >