Ez történt az év elején a Magyar Vendéglátók Ipartestületében
Január folyamán egy szakmai megbeszélés keretei között Horváth Gergely, az MT Zrt. vezérigazgató helyettese az MVI közreműködését kérte a kultúra és a gasztronómia kapcsolódási pontjainak kutatásában.
Nem sokkal később az MVI, az MSzÉSz és a MÉSz képviselői a szakmai lobbitevékenység összehangolásáról és egységes álláspont kialakításáról folytattak egyeztető megbeszélést – fő téma a reprezentációs adó és az ÁFA-csökkentés volt.
Kibővített ülést tartott az ipartestület Képviselő Testülete (az ülés részleteiről hétfőn számolunk be).
Kovács László elnök előadást tartott a Vidékfejlesztési Minisztériumban megrendezett Országos Élelmiszerlánc Fórum keretében. Az előadás témája vendéglátó szakma állásfoglalása volt a hazai élelmiszeripari árualapokról.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
A balatoni gasztronómia új szintje
Fajsúlyos változás előtt áll a balatoni vendéglátás és szakképzés: a…
Tovább olvasom >Stabilan tartja magát a SZÉP-kártya – még ha nem is a Balatonnál
Bár kissé csökkent a népszerűsége, a SZÉP-kártya továbbra is a…
Tovább olvasom >Ragyogás – A nap videója
A profi ízkompozícióival már számos szakmai díjat elnyert ausztrál Black…
Tovább olvasom >