Eurostat: tovább emelkedett az uniós turisztikai szálláshelyeken eltöltött vendégéjszakák száma
Az uniós turisztikai szálláshelyeken eltöltött éjszakák becsült száma 2024-ben elérte a 2,99 milliárdot, ami 53,4 millióval, azaz 2 százalékkal haladja meg az előző éves adatokat – közölte az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat pénteken.
Az uniós statisztikai hivatal jelentése szerint a vendégéjszakák számának növekedése elsősorban a külföldi utazók által eltöltött éjszakák számának növekedésével (+58,7 millió) magyarázható, míg a belföldi látogatók által saját országukban eltöltött éjszakák száma szerény csökkenést mutatott (-5,3 millió) tavaly.
2024-ben az uniós szálláshelyeken eltöltött vendégéjszakák száma kiegyensúlyozott volt a külföldi (48 százalék) és a belföldi (52 százalék) vendégek között.
A vendégéjszakák tekintetében a szállodák és hasonló szálláshelyek voltak a legnépszerűbbek (1,9 milliárd), ami az összes vendégéjszaka 63 százalékát tette ki. Ezt az üdülők és egyéb rövid távú szálláshely-szolgáltatások követték (711 millió, 24 százalék), majd a kempingek (396 millióval, 13 százalék).
Az egyes uniós országok adatait tekintve a jelentés szerint 2023-hoz képest tavaly szinte mindenütt nőtt a turisztikai szálláshelyeken eltöltött éjszakák száma. A legnagyobb növekedést Luxemburgban (+22 százalék), Máltán (+13 százalék) és Lettországban (+7 százalék) regisztrálták. Ezzel szemben Franciaországban és Belgiumban regisztráltak enyhe csökkenést (minkét ország esetében -1 százalék), míg Svédországban, Finnországban és Olaszországban a vonatkozó adatok nagyjából megegyeztek az előző éves számokkal.
Az uniós statisztikai hivatal jelentése szerint Magyarország turisztikai szálláshelyein eltöltött éjszakák száma 2023-ban 30 488 308 volt, – a jelenleg rendelkezésre álló adatok alapján – 2024 első 11 hónapjában ez a szám 27 451 045.
Kapcsolódó cikkeink
Turizmus: enyhén romló konjunktúra, de még mindig a legjobb a gazdasági szektorok között
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Visit Hungary: továbbra is töretlen a vendégforgalom növekedése
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >NGM: júliusban közel 2,5 millió vendég pihent a hazai szálláshelyeken, ezzel újabb rekordot döntött a hazai turizmus
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >További cikkeink
Árrésstop: több száz termék ára csökkent, a kormány bővítheti a kört
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Turizmus: enyhén romló konjunktúra, de még mindig a legjobb a gazdasági szektorok között
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Minimálisan erősödött az euróövezet gazdasági aktivitása augusztusban
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >