Eurostat: emelkedett az online platformokon foglalt vendégéjszakák száma az EU-ban
Az előző év azonos időszakához képest 16,2 százalékkal 208,8 millióra emelkedett az uniós tagországok rövid távra kiadott szálláshelyein eltöltött vendégéjszakák száma 2024 második negyedévében – közölte az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat csütörtökön.
Az uniós statisztikai hivatal jelentése szerint áprilisban a vendégek 53,5 millió éjszakát töltöttek el az online platformokon keresztül lefoglalt szálláshelyeken, ami enyhe, 1,8 százalékos csökkenést mutat 2023 áprilisához képest.
Májusban 73 millió éjszakát regisztráltak az online foglalt szállásoknál, ami 31,7 százalékos emelkedés 2023 májusához képest. A foglalások és az eltöltött éjszakák száma júniusban is emelkedett, 82,3 millióra (+17,8 százalék éves bázison).
A vizsgált háromhónapos időszakban június volt az a hónap, amikor az összes uniós országban nőtt az online platformokon keresztül lefoglalt vendégéjszakák száma. 2023 júniusához képest a legnagyobb növekedést Máltán (+45,8 százalék), Litvániában (+28,1 százalék) és Svédországban (+27,4 százalék) regisztrálták. Belgiumban (+2,6 százalék), Hollandiában (+3,3 százalék) és Szlovéniában (+6 százalék) regisztrálták a legkisebb növekedést.
A jelentés alapján online platformokon keresztül Magyarországon áprilisban 771 917 (2023 áprilisában 768 476), májusban 976 696 (2023 májusában 736 173), júniusban pedig 1 017 113 (2023 júniusában 878 176) vendég foglalt szállást.
Kapcsolódó cikkeink
Szallas.hu: a hétvégén a nemzeti ünnep eseményei mellett Eger, Budapest és Gyula a legkeresettebb úti cél
A március 15-ei nemzeti ünnep eseményei mellett népszerű program lesz…
Tovább olvasom >Nyolc területen már megfigyelhető fordulat a gazdaságban
A gazdaságban már nyolc területen megfigyelhető fordulat: a foglakoztatás, a…
Tovább olvasom >NGM: a gyenge német gazdaság korlátozza a hazai ipar teljesítményét
Az Európai Unió versenyképességi problémái és Németország gazdasági válsága korlátozza…
Tovább olvasom >További cikkeink
A diszkontokkal szemben kínálna alternatívát a Carrefour Polska
Új stratégiát vezetett be márciustól a Carrefour Polska, amelynek célja,…
Tovább olvasom >Milyen hatása lehet az árrésstopnak? Lesz miből fizetni a dolgozói béreket?
A kormány bejelentése szerint március közepétől harminc alapvető élelmiszer árrése…
Tovább olvasom >Így változik a boltok árrésse most, hogy a kormány döntött
A kormány bejelentése szerint harminc alapvető élelmiszer árrését korlátozzák, miután…
Tovább olvasom >