Eurostat: egyenetlen az online platformokon lefoglalt vendégéjszakák számának növekedése
Az online platformokon lefoglalt vendégéjszakák számának növekedése egyenetlenül oszlik el az Európai Unió régiói között a koronavírus-járvány utáni időszakban – közölte az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat.

Sokan foglalnak online
A jelentés szerint az Airbnb, a Booking, az Expedia, vagy a TripAdvisor turisztikai és szállásfoglaló platformokon keresztül lefoglalt, rövid távra bérelhető szálláshelyeken eltöltött vendégéjszakák 2022-re vonatkozó regionális adatai azt mutatják, hogy a turizmus általános növekedése a koronavírus-járvány előtti időszak óta egyenlőtlenül oszlik el Európában.
A vendégéjszakák számai azt mutatják, hogy a vidéki területek turizmusa fellendülőben van, míg a városi célpontok látogatottsága elmarad azoktól. Az olyan országok vidéki területein, mint Franciaország, Lengyelország, vagy Svédország, jelentősen több a foglalások száma, mint a városok esetében.
Tavaly az EU egészében lefoglalt vendégéjszakák száma körülbelül 7 százalékkal nőtt, a 2019-es 512 millióról 2022-re 547 millióra emelkedett. A tíz legmagasabb növekedési rátával rendelkező régióból kilenc Franciaországban volt, míg a többi magas növekedési ütemű térség Lengyelországban, Németországban és Svédországban található. A tavalyi foglalási adatok Prága (-52 százalék), Berlin (-39 százalék), Budapest (-34 százalék) és Bécs (-25 százalék) esetében maradtak el a leginkább a 2019-es számoktól – közölték.
A jelentésből kiderült az is, hogy Európa húsz legnépszerűbb régiója közül hat Franciaországban és szintén hat Spanyolországban, öt Olaszországban, kettő Portugáliában és egy Horvátországban található. Az olyan városi régiók kivételével, mint Párizs és Madrid, ezek a régiók mind a Földközi-tenger vagy az Atlanti-óceán partjai mentén fekvő területek – jegyezték meg.
A 2023-as első negyedév adatait ismertetve az uniós statisztikai hivatal közölte, a vendégéjszakák száma uniós szinten mindhárom hónapban meghaladta a korábban – 2020, 2021 és 2022 azonos hónapjaiban – feljegyzett legmagasabb szinteket. Az idei év első negyedévében a látogatók 83,9 millió vendégéjszakát töltöttek el az online platformok valamelyikén keresztül rövid távra lefoglalt szálláshelyeken, szemben a 2022 első negyedévi 67,3 millióval. A legtöbb vendégéjszakát Franciaországban (22 millió), Spanyolországban (18,2 millió) és Olaszországban (9,7 millió) töltötték.
Kapcsolódó cikkeink
Tenger, túra, távol-kelet: ezeken a nyomvonalakon mozognak a 2025-ös nyári utazási trendek
A magyar utazók idén nyáron is a bevált desztinációk felé…
Tovább olvasom >Az utazók 70%-a fizetne többet a zöld alternatíváért
A turizmus a globális szén-dioxid-kibocsátás közel 10%-áért felel, így egyre…
Tovább olvasom >Unitravel-csőd: utazás is lehet a kártérítés – de van, amit zsebből kell fizetni
Nemcsak pénzbeli kártérítést, hanem új utazási lehetőséget is választhatnak azok…
Tovább olvasom >További cikkeink
Visszahívja az irodába dolgozóit a Starbucks
Szigorítja a Starbucks a hibrid munkavégzés szabályait: októbertől a vállalat…
Tovább olvasom >Fojtott tempóban: a cégvilág még zsugorodik, de lassul a visszaesés
A hazai cégek száma továbbra is csökken, de a visszaesés…
Tovább olvasom >Czomba Sándor: több mint 1,5 éve folyamatosan nő a fizetések vásárlóereje
Brüsszel hosszú ideje elhibázott gazdaságpolitikát folytat, a háborút támogatja a…
Tovább olvasom >