Eurostat: az uniós szálláshelyeken nőtt az Európán kívülről érkező turisták aránya tavaly
Az uniós szálláshelyeken az Európán kívülről érkező külföldi vendégek által eltöltött éjszakák aránya 12,6 százalékról 15,6 százalékra emelkedett 2022 és 2023 között, ami azt jelenti, hogy a nem európaiak által eltöltött vendégéjszakák száma átlagosan 60 millióval, vagyis az év minden estéjén átlagosan 164 ezerrel emelkedett – közölte az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat csütörtökön.
Az uniós statisztikai hivatal közlése szerint az EU-tagállamokban a 2022-es 2,8 milliárddal szemben tavaly összesen mintegy 2,9 milliárd vendégéjszakát regisztráltak a turisztikai szálláshelyek, ebből közel 1,6 milliárd volt a belföldi turisták, 1,4 milliárd pedig a nemzetközi vendégek által eltöltött vendégéjszaka.
A külföldiek által eltöltött vendégéjszakák 62,4 százaléka más uniós országból érkezett turistákhoz kötődött, 21,4 százaléka pedig európai, de nem uniós országbeli turistákhoz.
Az uniós szálláshelyek 7,1 százalékát tavaly észak-amerikai turisták foglalták el, míg az ázsiai vendégek a 4,6 százalékát, a közép- és dél-amerikai vendégek a 2,2 százalékát, az óceániai régió vendégei 1 százalékát, az afrikai látogatók pedig 0,7 százalékát.
A jelentésből kiderült az is, hogy az uniós szálláshelyek mintegy egymillió férőhellyel bővültek. Amíg a tagországokban regisztrált szálláshelyeken 2022-ben mintegy 28,9 millió férőhely volt elérhető, addig ezek száma tavaly 29,2 millióra bővült.
Megjegyezték: Olaszország és Franciaország szállásai az unióban rendelkezésre álló férőhelyek valamivel több mint egyharmadát tették ki 5,2 millió (18 százalék), illetve 5,1 millió (17 százalék) szálláshellyel. Az említett két országot Spanyolország és Németország követte 3,8 millió, valamint 3,4 millió férőhellyel.
A tengerpartokon található uniós szálláshelyeken a külföldi vendégek 1,4 milliárd éjszakát (48 százalék) töltöttek tavaly. A legtöbbet Málta, majd Ciprus és Görögország tengerparti szálláshelyein. A legkevésbé kihasznált tengerparti szálláshelyek Belgiumban voltak, majd Romániában, Németországban és Szlovéniában – tájékoztatott az uniós statisztikai hivatal.
Kapcsolódó cikkeink
2025. január 1-jétől kötelező feltüntetni a diófélék és szárított gyümölcsök származási helyét
A jövő év elejétől bizonyos diófélék és szárított gyümölcsök csomagolásán…
Tovább olvasom >Budapest és Eger vezetik a karácsonyi úti célok listáját a belföldi utazók körében
A Szallas.hu előfoglalási adatai szerint Budapest és Eger továbbra is…
Tovább olvasom >Bakancslista 2025: Országos Főzdetúra – ingyenes sörkóstolóval várják a sörkedvelőket
Egyedülálló kiadvány készült a sörkedvelők számára: a Bakancslista 2025 –…
Tovább olvasom >További cikkeink
Master Good, Nestlé Hungária, Tesco Magyarország az idei győztes sorrend
A Trade magazin idén másodszor hirdette meg a Karácsonyi tv-reklámok…
Tovább olvasom >Átadásra kerültek a CO-OP Star idei Ezüstfenyő és Ezüstcsillag díjai
Ahogy minden évben karácsony előtt, úgy idén is, december közepén…
Tovább olvasom >Fogyó cégszámok, tartós félmilliós határ
2024-ben a társas vállalkozások száma várhatóan 12 ezerrel csökken, miközben…
Tovább olvasom >