Eurostat: az euróövezetben és az EU-ban is nőtt a kiskereskedelmi forgalom
Csekély mértékben nőtt júliusban az előző hónaphoz képest a kiskereskedelmi forgalom az euróövezetben és az egész Európai Unióban – közölte szerdán az EU statisztikai hivatala.
A kiskereskedelmi forgalom szezonálisan kiigazított volumene júliusban 0,1 százalékkal haladta meg a júniusi értéket az euróövezetben, és 0,2 százalékkal az Európai Unió egészében.
Éves összehasonlításban 1,3 százalékkal csökkent a kiskereskedelem az eurót használó országokban, és 0,3 százalékkal az összes tagállam átlagában. A legnagyobb visszaesést Szlovéniában (-6,4 százalék) és Spanyolországban (-5,5 százalék) mérték.
Az Európai Unióban 2010 óta a legnagyobb mértékben Luxemburgban (76 százalék), Litvániában (17,2 százalék) és Lettországban (16,6 százalék) nőtt a kiskereskedelmi forgalom.
Az Európai Unióhoz 28. tagként július elsejével csatlakozott Horvátország adatai júliustól kezdődően szerepelnek az Eurostat jelentéseiben. Az összehasonlító jelentések csak a rendelkezésre álló adatokat veszik figyelembe.
(MTI)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
KSH: áprilisban a kiskereskedelmi forgalom az előző év azonos időszakit 5,0, az előző havit 2,0 százalékkal haladta meg
2025. áprilisban a kiskereskedelem forgalmának volumene a nyers adat szerint…
Tovább olvasom >Csökkent a FAO élelmiszerár-indexe májusban
Csökkent az élelmiszertermékek világpiaci árának referenciaértéke májusban az előző hónaphoz…
Tovább olvasom >Az euróövezetben nőtt a kiskereskedelmi forgalom áprilisban
Havi és éves összehasonlításban egyaránt nőtt a kiskereskedelmi forgalom az…
Tovább olvasom >