Európai Bordalfesztivált rendeznek a hétvégén Villányban és Pécsett
Hat ország kilenc együttese mutatkozik be a hétvégén az Európai Bordalfesztiválon, amelyet immár huszadik alkalommal rendeznek meg Villányban és Pécsett.
A szervezők MTI-nek eljuttatott írásos összegzése szerint a pénteken kezdődő eseményen fellép a pozsonyi Danubius Octet Singers, a holland Heinói Férfikar, a varsói Lira Férfikar, az ausztriai Raidingból érkező Liszt Ferenc Férfikar, valamint a Muravidéki Nótázók Szlovéniából.
A házigazda pécsi Bartók Béla Férfikar mellett a Zengő Együttes, a Pannon Filharmonikusok és az ugyancsak pécsi Ércbányász Koncert-fúvószenekar produkcióját hallgathatják meg a résztvevők a hétvégén.
Pénteken a villánykövesdi megnyitót követően a kórusok pincekoncerteket adnak, majd Villányban, a Diófás téren mutatkoznak be a közönségnek a Népek bordalai program keretében.
Szombaton a pécsi Kodály Központban nagyszabású gálakoncerten hallhatja közönség a résztvevő együtteseket. Az eseményen közreműködik a Pécsi Szimfonietta, valamint fellép Berecz András ének- és mesemondó, valamint Sasvári Sándor színművész.
A szervezők arra is felhívták a figyelmet, hogy a gálakoncert előtt tartják meg a koncertterem előterében a Villányi Prémium Bormustrát, amelyre idén 19 villányi pincészet hozza el legkiválóbb, prémium minőségű borát.
A fesztivál zárónapjának délelőttjén a Villány-Siklósi Borút településein adnak koncerteket a résztvevők, majd délután a pécsi Széchenyi téren rendezett Bor és Dal Ünnepén szüreti felvonulás, népművészeti és kirakodóvásár, valamint borkóstolók szolgáltatják a záróakkordot – írták.
További részletek a www.winesongfestival.hu oldalon olvashatók. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Minden korty egy új fejezet – teljesen megújul és szintet is lép a BB bor- és pezsgőcsalád
A borkészítés minden fázisát elemezve és átgondolva, a legújabb trendeknek…
Tovább olvasom >Történelmi döntés: az Európai Bizottság jóváhagyta az első fenntarthatósági áregyezséget a borágazatban
Az Európai Bizottság első alkalommal foglalt hivatalosan állást egy fenntarthatósági…
Tovább olvasom >Új éttermi szolgáltatást vezetett be a Munch
Elindult a Munch Club, amely exkluzív éttermi 1+1 Dealekkel és…
Tovább olvasom >További cikkeink
Marriott Residences márkanév alatt születik újjá a Körszálló
Új életre kel a budai látkép ikonikus eleme, a Körszálló.…
Tovább olvasom >A Coca-Cola felülmúlta a várakozásokat – Európa húzta fel a negyedéves eredményeket
Erőn felül teljesített a Coca-Cola a legutóbbi negyedévben: a friss…
Tovább olvasom >Sz. Variáns a világ dizájn fővárosaiban – Párizstól Milánón át Debrecenig
Az Sz.Variáns több mint három évtizede a magyar csomagolástechnikai ipar…
Tovább olvasom >