Európai Bizottság: az EU fellép a fagyasztott hasábburgonyára Kolumbiában bevezetett vámok ellen
Jogszerűtlen dömpingellenes intézkedésnek minősíti és a Kereskedelmi Világszervezetnél (WTO) vitarendezési eljárást kezdeményez Kolumbiával szemben az Európai Unió a Belgiumból, a Németországból és a Hollandiából importált fagyasztott hasábburgonyára kivetett vámok miatt – közölte az Európai Bizottság.
Cecilia Malmström kereskedelempolitikáért felelős biztos azt mondta: „Hiába kértük több ízben is Kolumbiát az indokolatlan intézkedések megszüntetésére, nem kaptunk kielégítő választ. Ezért most továbblépünk, és eljárást kezdeményezünk a WTO előtt”.
Az indoklás szerint a Kolumbia által egy évvel ezelőtt bevezetett dömpingellenes intézkedések sem tartalmi, sem pedig eljárási szempontból nincsenek összhangban a WTO szabályaival.
Az intézkedések keretében az Európából érkező importra két évig körülbelül 3 és 8 százalék közötti vámot kell fizetni. A vámok korlátozzák a kolumbiai piachoz való hozzáférést, és az unióból kivitt fagyasztott hasábburgonya csaknem 85 százalékára, évente több mint 19 millió euró értékű árura terjednek ki.
A vitarendezés első lépése egy 60 napos egyeztetési szakasz.
A WTO keretei között zajló egyeztetések lehetőséget adnak arra, hogy az EU és Kolumbia tárgyalásos úton találjon megoldást. Ha a kért egyeztetések nem hoznak kielégítő eredményt, az EU felkérheti a WTO-t, hogy hozzon létre egy vizsgálóbizottságot a vitás kérdések eldöntésére. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
KSH: 2,2 milliárd euró volt a szolgáltatás-külkereskedelmi többlet az I. negyedévben
2025 I. negyedévében a szolgáltatások euróban számított exportja 3,6, importja…
Tovább olvasom >Orosz uborka önti el uniót: feszül a lengyel termelők piaca
Bár az Európai Unió az orosz mezőgazdasági termékekre vonatkozó szankciós…
Tovább olvasom >Új lendületet kapna az egységes piac: uniós stratégia a kereskedelmi akadályok lebontására
Az Európai Bizottság új stratégiával frissítené fel az egységes piacot:…
Tovább olvasom >További cikkeink
Új csomagolásban a Lidl Húsfarm családja
Tavasszal a Lidl 75 termékből álló, saját márkás Húsfarm termékcsaládja…
Tovább olvasom >Paradicsommal segít a brit Aldi a rákbeteg fiatalokon
Az Aldi jótékonysági kampányt indít a Teenage Cancer Trust szervezettel…
Tovább olvasom >Világszerte kapható lesz a Nestlé Sinergity csecsemőtápszere
A Nestlé bejelentette, hogy globálisan bevezeti Sinergity nevű, tudományos kutatásokra…
Tovább olvasom >