Európában elsőként Belgiumban dobja piacra 100 százalékban újrahasznosított műanyagból készült vizespalackját a Nestlé
A belga VALVERT ásványvíz új, 100%-ban újrahasznosított vizespalackja használat után is 100%-ban újrahasznosítható. A bejelentés fontos mérföldkő, amely megfelel a Nestlé csomagolóanyagok újrahasznosításával kapcsolatos vállalásainak, innovatív megközelítésének és a körforgásos gazdaság iránti elkötelezettségének.
Európában elsőként Belgiumban jelenik meg a piacon a Nestlé Valvert ásványvizének új palackja, s ezzel az első belga természetes ásványvíz márka lesz, amely teljes mértékben újrahasznosított PET-ből (rPET) készült palackot használ. Az innováció a Nestlé azon elkötelezettségét tükrözi, mellyel a palackozáshoz 2025-re világszerte 35%-ban, Belgiumban pedig 50%-ban rPET-et kíván felhasználni. Az új palackozott ásványvíz e hónaptól kapható kiskereskedelmi forgalomban Belgiumban és Luxemburgban.
Az új palackhoz nem kell új műanyag
Az új palack – melyet a Nestlé elsőként Európában vezet be – 100%-ban újrahasznosított PET-ből, azaz rPET-ből készül. Ez azt jelenti, hogy a Valvert kizárólag régi palackokból állítja elő az újakat és nincs szükség új PET nyersanyag felhasználására. A Valvert megbízható forrásból szerzi be az ásványvíz palackozáshoz szükséges jó minőségű, élelmiszeripari minősítésű rPET nyersanyagot, így a 1,5 literes kiszerelésű ásványvíz 100%-ban, az 0,5 literes kiszerelés pedig 50%-ban rPET palackokban kerül forgalmazásra. A cél, hogy 2019 végéig a 0,5 literes palackok is 100%-ban rPET-ből készüljenek.[1]
– Úgy gondoljuk, hogy a Valvert 100%-os rPET palackja gyökeres változást hoz a fenntartható csomagolóanyagok terén, s elősegíti a palackból-palackot szemléletű körforgásos gazdaságot – mondta Emmanuel Gruffat, a Nestlé Ásványvíz üzletágának Benelux államokért felelős ügyvezető igazgatója.
A Nestlé kiemelt figyelmet fordít a csomagolóanyag hulladék kezelésére
A Nestlé 2019 januárjában jelentette be azt a jövőképet, melyben kitűzte, hogy semmilyen termékcsomagolása, így a műanyagok sem végezhetik szemétlerakóban vagy szemétként a tengerekben, óceánokban és édesvizekben.
– A Nestlé nagyobb felelősséget kíván vállalni egy fenntarthatóbb jövő kialakításában és a fogyasztók felé – mondta Michel Mersch, a Nestlé Belgilux igazgatója. – Eltökéltek vagyunk, hogy minden lehető lehetőséget megvizsgáljuk a műanyagszemét jelentette kihívás megoldására. Minden olyan megoldással élni fogunk, ami egy kicsit is számít, így új anyagokon dolgozunk, javítjuk a gyűjtés és újrahasznosítás mértékét, és igyekszünk szemléletváltást elérni. A kutatás-fejlesztés vállalatunk egyik alapja, és szakértelmünket a fenti célok megvalósításának szolgálatába kívánjuk állítani. Ezért büszkén indítjuk útjára a Valvert új, 100%-ban rPET palackos kiszerelését, mely újabb mérföldkő a körforgásos gazdaság megvalósítása és a fenntarthatóság irányában tett úton.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Hogyan fognak az európaiak vásárolni az idei ünnepi szezonban?
A ShopFully és az Offerista Group az „Holiday Shopping Study…
Tovább olvasom >Az irodapiacon túlkínálat, a kiskereskedelmi ingatlanok és szállodák terén visszatérő kereslet várható 2025-ben
A magyar kereskedelmi ingatlanpiacot jelenleg a tranzakciószámok csökkenése és a…
Tovább olvasom >A 3,01 literes üdítőspalackok vitája: nem szándékos rendszerkerülés, hanem átmeneti megoldás
A magyar piacon megjelenő, 3,01 literes üdítőspalackok körüli vita kapcsán…
Tovább olvasom >