EURO-2012 – Eddig 200 ezer liter sör fogyott a kijevi szurkolói zónában
Az ukrán-lengyel rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság kezdete óta 200 ezer liter sört ittak meg a drukkerek Kijev szurkolói zónájában.
Az ukrán főváros főutcáján, a Krescsatikon kialakított övezetben a sör mellett a legnagyobb keletje a virslinek van, amelyből eddig nyolc kilométernyi fogyott. Szeretik a szurkolók a hot-dogot is, ebből 60 ezer darab, míg fagylaltból 18 ezer adag kelt el – adta hírül szerdán a podrobnosti.ua ukrán hírportál.
A szurkolói övezet árusai szerint a svédek, angolok és lengyelek, valamint az ukránok is leginkább a virslit veszik, amelynek alig győzik az utánpótlását. Igen jól fogynak a zónában az ukrán jellegű apróbb emléktárgyak is.
A hírportál szerint a külföldi szurkolók körében nagy népszerűségnek örvendenek az ukrán főváros földalatti vasútján használatos bedobós zsetonok, amelyeken gesztenyelevél és a Kijev felirat látható. Ezeket szuvenírként viszik magukkal a drukkerek.
A kijevi köztisztasági vállalat munkatársai az eltelt 12 nap során 263 tonna szemetet, nagyrész eldobott műanyag poharakat, palackokat, sörösdobozokat szállítottak el a szurkolói zónából. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Takarmányfejlesztéssel csökkenti a tenyésztett pulyka elhullását a Zala-Cereália
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >OKSZ: Az infláció sem indokolja már az árrésstop fenntartását
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >KSH: augusztusban a fogyasztói árak az előző év azonos hónapi értékeket átlagosan 4,3 százalékkal haladták meg
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >