EU-konform volt a gyulai húsipar állami támogatása
Az Európai Unió agráripari igazgatósága a Vidékfejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkárához eljuttatott állásfoglalása szerint nem részesült tiltott állami támogatásban a gyulai húsipar — erősítette meg a Békés Megyei Hírlap információit Budai Gyula államtitkár.
A magyar állam 1,8 milliárd forintot biztosított gazdaságfejlesztésre és a munkahelyek megőrzésére a gyulai önkormányzatnak, melyből a újjászervezték a város húsiparát. A megoldást több támadás érte, mert állami pénzből nem lehet veszteséges üzemeket támogatni. Ebben az esetben azonban a központi források nem a Gyulai Húskombináthoz jutottak el, hanem a település egy teljesen új, önkormányzati tulajdonú társaságot hozott létre.
Budai Gyula hangsúlyozta, továbbra is azon dolgoznak a Gyulahús Kft. szakembereivel és a városvezetéssel együtt, hogy a hazai, illetve a külhoni piacokon is stabilizálják a társaság helyzetét. Ennek jegyében már számos szerződés megszületett, és várhatóan áprilisban Oroszországban szerveznek majd egy nagyszabású, termékbemutatóval egybekötött találkozót, amelynek legfőbb célja, hogy ott újabb kereskedelmi partnereket találjon a társaság. A megyében is folyamatos a munka, a héten éppen Gyulán folytak tárgyalások a sertéstenyésztés erősítéséről. (beol.hu)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Első otthon kétlábúnak és négylábúnak is – a gazdik közül a fiatalok választják leginkább a kölyökállatokat
Augusztus második hetében a fiatalok nehézségeire és a hontalan állatok…
Tovább olvasom >Nyárzáró kedvezménnyel búcsúztatja a szezont a Rossmann
A Rossmann különleges kedvezménnyel zárja a nyarat: 2025. augusztus 11–17.…
Tovább olvasom >Egy ikon született a Lidl és a Tisza Cipő kollaborációjával
A hetek óta tartó találgatások után végre lerántotta a leplet…
Tovább olvasom >