Erősödött a gomba exportja
A KSH adatai szerint Magyarország csiperkegomba-külkereskedelmi egyenlege pozitív volt az elmúlt években. A csiperkegomba külkereskedelmi aktívuma 5,18 milliárd forintra emelkedett 2024-ben az előző évi 3,57 milliárd forinthoz viszonyítva. A kivitel mennyiségben 43 százalékkal 7,61 ezer tonnára, értékben 49 százalékkal 7,48 milliárd forintra nőtt.

(Fotó: Pixabay)
A magyarországi csiperkegomba legnagyobb vásárlói Ausztria (4,99 ezer tonna, +36 százalék) és Szerbia (1,02 ezer tonna, +71 százalék) voltak a vizsgált periódusban. A behozatal több mint 70 százaléka Lengyelországból (2,36 ezer tonna, +39 százalék) érkezett. Az AKI PÁIR adatai szerint a Budapesti Nagybani Piacon a csiperkegombát 979 forint/kilogramm (+11 százalék), a laskagombát 1172 forint/kilogramm (+17 százalék) áron kínálták 2024-ben. A csiperkegombát 1000 forint/kilogramm, a laskagombát 8 százalékkal magasabb, 1202 forint/kilogramm áron értékesítették 2025 első tizennégy hetében az előző év azonos időszakához képest.
AKI PÁIR
Kapcsolódó cikkeink
KSH: a turisztikai szálláshelyeken a vendégek száma (1,4 millió) 17, a vendégéjszakáké (3,4 millió) 16 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit áprilisban
2025 áprilisában a turisztikai (kereskedelmi, magán- és egyéb) szálláshelyeken 1,4…
Tovább olvasom >AM: újabb pályázattal segíti az agrártárca az állatbetegségek megelőzését
A ragadós száj- és körömfájás vírus megjelenése nyomán új pályázati…
Tovább olvasom >Információs platformot készít a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) digitális megoldásokat és precíziós szolgáltatásokat…
Tovább olvasom >További cikkeink
Augusztus végéig meghosszabbítják az élelmiszerek árréscsökkentését
Nagy István agrárminiszter a saját Facebook-oldalán jelentette be, hogy a…
Tovább olvasom >Csökken a kereskedelem jövedelmezősége – érdemi forrásokat nyit meg a kormány
Május 28-án tartották a Laurel Számítástechnikai Kft. sorrendben 12. Retail…
Tovább olvasom >Szigorodnak a húskészítményekre vonatkozó szabályok – új fogalom is bekerül a rendeletbe
Újabb, a hazai élelmiszerszabályozást érintő módosítási tervezet jelent meg: az…
Tovább olvasom >