Erősödik a devizahitelezés
Mint a válaszukból kiderült, a bank konzervatív kockázatkezelési megközelítése lehetővé tette, hogy a válság hatására ne kelljen jelentős restrikciókat bevezetni a kkv-szektorra vonatkozó hitelpolitikájuk tekintetében.
A válság nyomán a devizában nyilvántartott és törlesztendő finanszírozási termékek iránt erősödött az érdeklődés, ugyanakkor azt tapasztalták, hogy versenytársaik visszavonultak erről a területről, így a Citibanknál ezeket a termékeket erősítették meg. A korábbi hitelezési gyakorlatukkal összhangban ezeket a konstrukciókat nagyobb volumenben csak a természetes devizakitettséggel rendelkező ügyfeleknek ajánlják, ahol jelentős, devizában realizálódó export- vagy importforgalom van. Így a vállalkozások hosszú távú hitelképességét szavatolva gyakorlatilag segítenek nekik elkerülni a devizakockázatok indokolatlan vállalását.
A devizakockázat-kezelési termékcsaládban ment végbe a legjelentősebb fejlesztés, az ügyféligények is jelentősen megnőttek ezen a területen. A CitiFX Pulse szolgáltatásukkal elektronikus devizakockázat-kezelési online eszközt kínálnak ügyfeleik számára.
A válság nyomán emelkedett a vállalkozásokra háruló általános kamatszint forintban és devizában is a piacon. A banknak likviditási célból nem kellett forrást bevonnia, így a Citibank forrásköltségéből adódóan nem terheli ügyfeleiket kamatnövekedés, ugyanakkor a kockázatosabb kihelyezések tekintetében kismértékű kamatemelések mellett döntöttek.
A bürokrácia és az adóterhek csökkentését tartják jelenleg a legfontosabbnak. Véleményük szerint a beruházásösztönzés mellett az uniós források felhasználásának egyszerűsítése, az önkormányzati szerepvállalás és a foglalkoztatáspolitika átalakítása is egyaránt fontos a vállalkozások élénkítése szempontjából, mely a hitelezés élénkülését is magával hozhatja.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Éles árverseny és kihívások a magyar élelmiszeriparban
A magyar élelmiszerpiacon komoly árverseny alakult ki, mivel a forgalom…
Tovább olvasom >A magyar vásárlók stresszmentes karácsonyt szeretnének: online előre vásárolnak és 100 000 forint felett költenek ajándékokra
A magyarok idén több mint 100 000 forintot terveznek karácsonyi…
Tovább olvasom >Visszaesett az élelmiszerár-emelkedés, nem várható jelentős drágulás év végéig
Az elmúlt két évben meredek élelmiszerár-emelkedést tapasztaltak a fogyasztók Magyarországon,…
Tovább olvasom >