Erősítik a családi gazdaságokat és a kkv-kat – jön az agrár Széchenyi-kártya
A kormány meg kívánja erősíteni a családi gazdaságokat valamint a kis- és közepes vállalkozásokat az agráriumban, ezért lesz a Széchenyi-kártyának agrárváltozata is. Erről a kabinet szerdai ülését követően tájékoztatták az újságírókat a kormányszóvivői tájékoztatón, ahol Nagy Anna kormányszóvivő bejelentette a kormány döntését.
Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter arról beszélt, hogy a Széchenyi-kártya bevezetését az agráriumban a szóban forgó gazdálkodói kör gyors likvid tőkéhez való juttatása érdekében határozták el, amit indokolt a gazdasági válság és a mezőgazdaságot sújtó elemi károk hatásainak tompítása. Az agrár Széchenyi-kártyát a teljes agrárvertikumban igénybe vehetik a gazdálkodók, az alapanyag-termeléstől az élelmiszer-feldolgozásig.
A hitelkártya minimálisan 500 ezer maximálisan 25 millió forint felvételét teszi lehetővé a gazdálkodók számára. A hitel futamideje 3 év, kamatát az állam 2 százalékponttal támogatja, kezességet pedig az Agrár-vállalkozási Hitelgarancia Alapítvány vállal. A kölcsön szabad felhasználású. A hitelt várhatóan még az idei év első felében igénybe vehetik a gazdálkodók.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
KSH: áprilisban a kiskereskedelmi forgalom az előző év azonos időszakit 5,0, az előző havit 2,0 százalékkal haladta meg
2025. áprilisban a kiskereskedelem forgalmának volumene a nyers adat szerint…
Tovább olvasom >Csökkent a FAO élelmiszerár-indexe májusban
Csökkent az élelmiszertermékek világpiaci árának referenciaértéke májusban az előző hónaphoz…
Tovább olvasom >Az euróövezetben nőtt a kiskereskedelmi forgalom áprilisban
Havi és éves összehasonlításban egyaránt nőtt a kiskereskedelmi forgalom az…
Tovább olvasom >