Erősíti európai uniós és nemzetközi érdekképviseletét a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
Cseh Tibor András személyében új, európai uniós agrárstratégiáért és külkapcsolatokért felelős alelnököt választott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara országos küldöttgyűlése.

Cseh Tibor András (Fotó: NAK)
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) a jövőben az eddigieknél is nagyobb figyelmet kíván fordítani az európai uniós agrárpolitikával kapcsolatos érdekérvényesítésre, valamint a nemzetközi kapcsolatok szélesítésére. Ennek fontosságát az uniós agrártámogatások megőrzése érdekében indított petíción összegyűlt közel 200 ezer aláírás is alátámasztja. A köztestület külkapcsolati tevékenysége erősítése érdekében 2024. december 12-i, Gödöllőn tartott országos küldöttgyűlésén egyhangú szavazással európai uniós agrárstratégiáért és külkapcsolatokért felelős országos alelnöknek választotta meg Cseh Tibor Andrást.
Cseh Tibor András a MAGOSZ főtitkára, emellett tagja a NAK Ellenőrző Bizottságának, a Birtokpolitikai Tanácsnak, valamint a Hungarikum Agrár- és Élelmiszergazdaság Szakbizottságnak. Jogász, pénzügyi jogi szakjogász. Szakterülete az agrárjog, a termőföldjog, az agrártámogatások joga, az agrárpiaci szerződések joga. Több egyetemen is óraadó agrárjogi tárgyakban. Családja kistermelői keretek között gazdálkodik, Borsod-Abaúj-Zemplén vámegyében.
NAK
Kapcsolódó cikkeink
Búzából nem a rekordtermés, hanem a magas minőség számít idén
Országszerte emelkedett a kalászosok aránya a vetésterületben, viszont Dél- és…
Tovább olvasom >Magyar gazdák a modern technológiák nyomában: új irányok és kihívások a mezőgazdasági gépgyártásban
A magyar mezőgazdaságban egyre inkább teret nyernek a korszerű, fenntartható…
Tovább olvasom >Kalcium-nitráttal az időjárás okozta bizonytalanság ellen – hazai fejlesztés a növények szolgálatában
A sikeres növénytermesztéshez elengedhetetlen a megfelelő talajművelés és a növényállomány…
Tovább olvasom >További cikkeink
A gazdálkodókban bíznak a legjobban
Az EIT Food Consumer Observatory legfrissebb, 2024-es Food Trust Reportja…
Tovább olvasom >Coccolino Wonder Wash mosógél
A Coccolino Wonder Wash megoldást kínál a felgyorsult mindennapokra: az…
Tovább olvasom >BMI: mérsékelt bővülés februárban
A 2024. évi tavaszi időszak mérsékelt bővülését követően június óta tartós…
Tovább olvasom >