Eredményesen razziázott a Nébih
Öt és fél tonna zöldséget és gyümölcsöt foglaltak le a hatóságok a Budapesti Nagybani Piacon tartott ellenőrzés során. Az akcióban 1,7 hektoliter külföldi UHT tej forgalmi korlátozását is elrendelték az ellenőrök.
A NÉBIH Kiemelt Ügyek Igazgatósága (KÜI) által szervezett akcióban részt vett a NAV Bevetési Főigazgatósága, valamint Dél-budapesti Adóigazgatósága, a Készenléti Rendőrség és a Pest Megyei Kormányhivatal Növény- és Talajvédelmi Igazgatósága is.
A Nagybani Piac ellenőrzésének célja a zöldség-gyümölcs forgalmazás ellenőrzése, az áruk eredetének vizsgálata volt, de az ellenőrök kiemelt figyelmet fordítottak a külföldi UHT tejek eredetére, nyomon követhetőségére is. Az akció során a jelöletlen, nem igazolt eredetű termékeket – többek között görögdinnyét, nektarint, citromot, körtét, krumplit – lefoglalták és megsemmisítették.
További 1700 liter szlovák UHT tej forgalmazását kellett megtiltani, mivel a bemutatott papírok alapján nem volt egyértelműen beazonosítható a termék.
Az akció eredményeként milliós nagyságrendű bírság várható. (agrarszektor.hu)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Szilveszter: rövidített nyitvatartás a boltokban – január 1-jén általános boltzár
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Tejföl név csak élőflórásra: 2026-tól új kategóriák jönnek a savanyú tejtermékeknél
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Virsliárak szilveszter előtt: olcsó belépő, drága prémium – mekkora a rés a polcokon?
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >

