Erdély ízei és kultúrája mutatkozik be a Transylvanicum fesztiválon
Hagyományos erdélyi ízekkel, kézműves vásárral és kulturális programokkal várja az érdeklődőket a Transylvanicum fesztivál szeptember 8. és 10. között Budapesten, a Bálna melletti Nehru parton.
Erdély kulturális és gasztronómiai értékeit, legfontosabb kézműves termékeit mutatják be az első alkalommal megrendezett Transylvanicum fesztiválon – mondta el Domokos István, a rendezvény főszervezője az M1 aktuális csatorna pénteki műsorában.
Kiemelte: a háromnapos rendezvényen a színpadi fellépők között lesz pénteken Keresztes Ildikó, a No Sugar zenekar, szombaton Baricz Gergő és bandája ad koncertet, vasárnap pedig cigányzenés gálaműsort tartanak, de minden nap lesz közös éneklés és táncház is.
Az erdélyi ízek között mindhárom napon meg lehet kóstolni többek között a „töltelékes káposztát”, kézműves kolbászok nagy választékát, óriás palacsintát és a helyi kürtős kalácsot is, de a legjobb erdélyi pálinkákat és kézműves söröket is elviszik a kiállítók a helyszínre.
A családi programok nagy részét vasárnapra szervezik, ekkor a gyerekeket székely és erdélyi népmesékkel és helyi kézműves foglalkozásokkal várják. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Utcai gasztrofesztivál, vacsoraestek és fesztiválos ételrendelés a SopronFesten
A SopronFest Gourmet programjainak keretében, egy héten át városszerte a…
Tovább olvasom >Három új menüsorral újít a Michelin-ajánlott szarvasi bisztró
Három új degusztációs menüsorral újult meg a Michelin Guide Bib…
Tovább olvasom >Új szintre emelik a balatoni gasztronómiát: megoldást hozhat a szezonalitásra és a munkaerőhiányra a Balatoni Kulináris Műhely
A térség éttermei, borászatai és szakképző intézményei közösen alakították ki…
Tovább olvasom >További cikkeink
Csökken a kereskedelem jövedelmezősége – érdemi forrásokat nyit meg a kormány
Május 28-án tartották a Laurel Számítástechnikai Kft. sorrendben 12. Retail…
Tovább olvasom >5500 szépségrajongóval telt meg az MVM Dome
Minden korábbinál nagyobb érdeklődés mellett zajlott le május 23–24. között…
Tovább olvasom >Sikerrel zárult a III. REL Szervezők Napja
Magyarország élen jár a rövid ellátási láncok támogatásában – hangzott…
Tovább olvasom >