Energiaválság-kezelő bizottságot állít fel az Auchan Retail Portugáliában
A felállított testület egy szélesebb körű intézkedéscsomag részeként alakult, amelynek célja az áruházak és a központi iroda energiafogyasztásának csökkentése.
A vállalat nem nulláról indul, hiszen már megkezdte az áttérést 100%-ban megújuló forrásokból származó energiára, és elindult a létesítményekben – így benzinkutakon, hipermarketekben és a parkolókban – a fotovoltaikus panelek felszerelése.
Az Auchan azt közölte, hogy az elmúlt évtizedben az eladótér négyzetméterére vetítve 33%-kal csökkentette áramfogyasztását, míg 14 legnagyobb üzlete már rendelkezik ISO 14001 környezetvédelmi tanúsítvánnyal.
Kapcsolódó cikkeink
Saját online bevásárló platformot indított a Pingo Doce
A portugál Pingo Doce szupermarketlánc elindította saját online élelmiszer-kereskedelmi platformját…
Tovább olvasom >Megnyitotta első üzletét a Nestlé Portugáliában
A Nestlé Portugal megnyitotta első kiskereskedelmi üzletét az országban, a…
Tovább olvasom >300 új üzlet nyitását tervezi a Jerónimo Martins 2025-ben
A portugál Jerónimo Martins kiskereskedelmi csoport 1,1 milliárd eurós beruházást tervez…
Tovább olvasom >További cikkeink
Öt markáns trend alakítja a globális üzleti szolgáltatóközpontok jövőjét
A világ vezető üzleti szolgáltató vállalatai átfogó digitális stratégiákkal, generatív…
Tovább olvasom >Csődvédelem alá került a Pepco német leányvállalata
A diszkontlánc német egysége fizetésképtelenséget jelentett be, miközben a Pepco-csoport…
Tovább olvasom >Kék bolygó: az élelmiszerhulladékot már rövid távon is hasznosítani kellene biogázként vagy takarmány alapanyagként
Az élelmiszerhulladékot már rövid távon hasznosítani kellene biogázként vagy takarmány…
Tovább olvasom >