Emelkedéssel kezdi a második negyedévet az eurozóna ipara
Az elemzői várakozásokkal ellentétben az ipari termelés növekedett az eurozónában április folyamán, ezzel erős kezdésre utalva a második negyedévben.
Az eurozónában havi szinten 0,2%-kal emelkedett meg az ipari kibocsátás, így az éves növekedés 5,2%-ra tehető. Az elemzők 0,2%-os áprilisi visszaesésre számítottak. A termelés növekedése leginkább a tartós javak előállításának bővülésének volt köszönhető, amely 1,3%-os emelkedést mutatott márciusról áprilisra, ezzel párhuzamosan a kibocsátott tőkejavak 0,5%-kal emelkedtek.
Mindez ellensúlyozta az energiatermelés 3,7%-os visszaesését. A tartós- és tőkejavak kibocsátásának nagymértékű bővülése arra utal, hogy a háztartások kereslete élénk maradt áprilisban is – írja a QUAESTOR nyomán a tozsdeforum.hu.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Még mindig lehet spórolni, de nem minden árrésstopos terméken
Bár a magyarországi árrésstopok hatása kezd érezhetővé válni a hazai…
Tovább olvasom >Több mint 13 tonna adomány gyűlt össze a NOE és a CBA közös húsvéti akcióján
Több mint 13 tonna adomány gyűlt össze a Nagycsaládosok Országos…
Tovább olvasom >Fagyos tavasz, súlyos károk: összeomolhat a gyümölcstermés 2025-ben
Az áprilisi fagyok komoly pusztítást végeztek a magyar gyümölcstermesztésben: egyes…
Tovább olvasom >